JP2
fot. youtube.com
Marcin Owczarek - 20 Grudnia 2018

Rozpłaczecie się. Wzruszające słowa Jana Pawła II przed śmiercią

Jan Paweł II był nietuzinkowym człowiekiem. W swej skromności pokazywał wielkość. Na bardzo długo zapamiętamy jego pontyfikat i słowa, które nam przekazywał. Wielu uważa, że drugiego takiego już nie będzie. Rozpłaczecie się po tych wzruszających słowach Papieża Polaka przed śmiercią.

Jan Paweł II to postać, którą nie trzeba nikomu przedstawiać. Prawie każdy Polak zna go i szanuje za to, co zrobił dla całego świata. Przyszło mu pełnić służbę w ciężkich czasach, ale podołał zadaniu jak mało kto. Mądrości może mu pozazdrość wielu duchownych i polityków.

Inteligentny chłopak z biednej rodziny

Karol Wojtyła wychował się niezbyt bogatej rodzinie. Jego ojciec był wojskowym urzędnikiem, a matka dorywczo pracowała jako szwaczka. Od zawsze wykazywał ponadprzeciętną inteligencję oraz więź z Bogiem. Dużo czytał, grał w różnych spektaklach, był utalentowany na wiele sposobów. W czasie wojny przerwał naukę, pracował w zakładach chemicznych i kamieniołomach. Później jednak postanowił wrócić do nauki, zdecydował się na teologię. Już po wojnie został księdzem, ale wtedy jeszcze nie wiedział, że zostanie przedstawicielem Boga na Ziemi. Uchodził za wielkiego reformatora. Po Soborze Watykańskim II starał się wypełniać jego założenia, chociaż nie można mu odmówić konserwatywnych poglądów na niektóre sprawy. Jak większość duchownych, sprzeciwiał się aborcji, antykoncepcji oraz był za utrzymaniem celibatu i nie chciał święceń kobiet na kapłanów.

Nowa era w Kościele

Rozpoczął natomiast nową erę, jeżeli chodzi o wizerunek Kościoła Katolickiego. Przełamał zasadę, że papieży wybiera się z Włoch i zainicjował zmiany, które do dziś są kontynuowane. Jan Paweł II zaczął dużo pielgrzymować i ekumenizm stał się dla niego bardzo ważną kwestią. Porozumienie między religiami to coś, o co zabiegał. Przed śmiercią powiedział bardzo wiele ważnych rzeczy, ale również i anegdotek, które przeszły już do historii. Każdy pamięta, kiedy to opowiadał o tym, jak z kolegami poszedł na ulubione kremówki, które na jego cześć noszą nazwę "kremówek papieskich". Są też cytaty, od których same łzy spływają do oczu.

Jan Paweł II tuż przed śmiercią

Dwa cytaty, które wypowiedział przed śmiercią, najbardziej zasługują na zapamiętanie. Jeden z nich dotyczy zamachu na jego życie, który cudem przeżył. Powiedział wtedy:DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Papież FranciszekFranciszek wolałby o tym nie opowiadać. Wstydliwe tajemnice z jego przeszłościCzytaj dalej
- 13 maja 1981 r. jedna ręka trzymała pistolet, a inna prowadziła kulę… Odczułem ową niezwykłą macierzyńską troskę i opiekę, która okazała się mocniejsza od śmiercionośnej kuli - powiedział Jan Paweł II. Ostatnie słowa, jakie wypowiedział tuż przed śmiercią, sprawiają, że chce się płakać. Najpierw powiedział: - Pozwólcie mi iść do domu Ojca. Później w nocy, w której umarł, miał napisać na kartce: - Jestem radosny, wy też bądźcie! I to są ostatnie słowa naszego papieża Jana Pawła II. Nic już nam go nie zastąpi i pozostała nam po nim tylko i wyłącznie pamięć oraz wszelkie dzieła przez niego dokonane.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jackowski może się pakować! To JEJ przepowiednie sprawdzają się najczęściej
  2. Papież Franciszek podjął drastyczne decyzje. Katolikom odebrało mowę
  3. Na co zmarł ojciec Anny Przybylskiej? Był bardzo młody gdy nadeszło najgorsze
  4. Strasznie przykre. Tyle lat miała Anna Przybylska w dniu śmierci
  5. ŻE CO?! Oto ile NAPRAWDĘ waży Magda Gessler, aż trudno w to uwierzyć
.Córka Kaczyńskiej wzbudza kontrowersje! Tego o niej nie wiedzieliśmyCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News