Ksiądz ledwo uszedł z życiem. Uratowała go używana skarpeta Jana Pawła II

Ksiądz ledwo uszedł z życiem. Uratowała go używana skarpeta Jana Pawła II

Jan Paweł II jeszcze za życia udowodnił, że jest wybitną jednostką. Według kościelnych dokumentów papież ma również na swoim koncie kilka cudów, dzięki czemu mógł zostać beatyfikowany. Jak się okazuje, również jego relikwie mają szczególną moc.

Jan Paweł II nawet przez niektóre osoby niewierzące, czy też innego wyznania był uważany za wspaniałą osobę. Nie dziwi więc fakt, że relikwie związane z jego osobą cieszą się naprawdę dużą popularnością. Jeden z bydgoskich proboszczów ma nawet jedną, wraz ze specjalnym certyfikatem. Nie jest jednak ona wystawiona przy głównym ołtarzu, a służy do specjalnych celów, a dokładniej do egzorcyzmów.

Jan Paweł II: relikwia jako broń przeciwko Szatanowi

Maciej Gutmajer jest proboszczem parafii Opatrzności Bożej w Bydgoszczy. Co więcej, duchowny jest egzorcystą, których w naszym kraju jest około setki. Ksiądz w jednym z wywiadów opowiedział o swojej posłudze i o tym, jak naprawdę wyglądają egzorcyzmy. Według słów ks. Macieja Gutmajera egzorcyzmy, nie wyglądają tak jak możemy to zobaczyć w amerykańskich filmach. Jest to przede wszystkim proces o wiele, wiele dłuższy, ponieważ może trwać dosłownie latami. Ksiądz przytoczył też jedną historię, w której prawie stracił swoje życie. Tym, co go uchroniło, była dość nietypowa relikwia Jana Pawła II. Przytaczany egzorcyzm odprawiany był nad studentką, która według księdza bawiła się w okultyzm, a także weszła w konszachty z samym szatanem. Na szczęście ks. Gutmajer miał swoją specjalną broń przeciwko siłom nieczystym, którą okazała się skarpetka papieża.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Ksiądz zaznacza, że osoba opętana dysponuje ogromną siłą. Studentka musiała być przytrzymywana przez 4 silnych mężczyzn, którzy w jednym momencie stracili swoją czujność. Takiej okazji szatan nie mógł przepuścić i natychmiast rzucił się z rękami do szyi księdza. Tylko moc relikwii papieża uchroniła go przed mrocznymi siłami. - Wkładam jej tę relikwię pod głowę i rozlega się wściekły, męski głos: weź tego Janka, weź to białe, zabierz go, śmierdzi! To świętość szatanowi śmierdziała - mówił ksiądz Gutmajer. Trzeba wspomnieć, że cudowna skarpetka przyjechała do duchownego aż z Krakowa. Posiada również specjalny dokument stwierdzający jej autentyczność. W takim przypadku wiele osób zastanawia się pewnie jakie jeszcze relikwie Jana Pawła II można znaleźć w polskich kościołach. Chociaż kawałek skarpety noszonej przez papieża bez wątpienia jest bardzo nietypową relikwią.ZOBACZ TAKŻE:
  1. To nie żart! Rydzyk zmieni polskie godło na 100-lecie niepodległości?
  2. Benedykt XVI ostrzegał przed tym świat. Nikt go wtedy nie słuchał
  3. W Polsce zdarzył się właśnie cud? Ma stać za nim Jan Paweł II
  4. Znaki zodiaku zdradzają jak okazujemy MIŁOŚĆ
  5. Rasy psów dla seniora. Brak sił i starość nie eliminują posiadania psa
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News