Tajemnicza przepowiednia ojca Pio o Janie Pawle II. Powoduje ciarki na skórze

Tajemnicza przepowiednia ojca Pio o Janie Pawle II. Powoduje ciarki na skórze Źródło: Wikipedia/Artur Ślęzak

Jan Paweł II zapisał się w historii w wyjątkowy sposób. Od pewnego czasu pojawiają się informacje na temat tego, czy papież znał swoją przyszłość. Miał mu ją opowiedzieć inny wielki święty.

Jan Paweł II był bez wątpienia jedną z najwybitniejszych postaci XX wieku. Niezwykle charyzmatyczny papież zapisał się trwale w historii świata. Jego bogaty życiorys stał się przyczyną powstania wielu filmów i książek. Od pewnego czasu ponownie pojawiają się w przestrzeni publicznej dyskusje, które toczyły się jeszcze za życia papieża-Polaka, na temat tego, czy mógł on znać swoją przyszłość.

Według tych słów Karol Wojtyła, chwilę po wojnie miał spotkać się z innym wielkim świętym i to z jego ust usłyszeć słowa przepowiadające przyszłość - że zostanie głową Kościoła. Sam papież nigdy tych słów nie potwierdził, jednak zdaniem niektórych osób mogą być one wiarygodne. Miał je bowiem wypowiedzieć sam św. Ojciec Pio.

Jan Paweł II znał swoją przyszłość?  

Ta sprawa jest badana od lat, jednak nie ma zbyt dużych nadziei, że w dzisiejszych czasach będzie można odkryć całą prawdę. W 1978 roku, po niespodziewanej śmierci Jana Pawła I, który pełnił swój pontyfikat zaledwie miesiąc, wybrany został nowy papież - Karol Wojtyła, który przybrał imię Jan Paweł II. Ta informacja błyskawicznie obiegła cały świat, niemal wywracając do góry nogami wiele krajów i znacząco zmieniając sytuację - również polityczną - na całym świecie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Od wielu lat pojawiają się podejrzenia, że papież-Polak mógł zdawać sobie sprawę z tego co nastąpi. Według nich, tuż po wojnie, w 1947 roku Karol Wojtyła miał zaszczyt spotkania się z Ojcem Pio. Święty Ojciec Pio był jedną z najbardziej charyzmatycznych postaci w historii Kościoła. Miał wiele niezwykłych darów, które miały być aktem wyjątkowej łaski. Przypisuje mu się dar bilokacji, przewidywania pewnych zdarzeń oraz czytania w myślach. Miał także stygmaty, które były wielokrotnie badane przez naukowców, którzy nie potrafili wyjaśnić ich fenomenu.

I właśnie wtedy Ojciec Pio miał powiedzieć Karolowi Wojtyle, że pisane mu jest zostać głową całego Kościoła. Jednak po latach Jan Paweł II zaprzeczał tej informacji, choć wnikliwi badacze nadal poszukują sposobów na dowiedzenie się prawdy na temat spotkania dwóch przyszłych świętych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małgorzata Kożuchowska jak Agata Duda? Aktorka wygląda niemal identycznie!
  2. Córki Hanny Lis to prawdziwe piękności. Julia i Ania mogłyby zostać gwiazdami!
  3. Jackowski ma złe wiadomości dla Polaków. Plany na majówkę dla wielu legły w gruzach
  4. Media dotarły do szczegółów upojnej nocy partnera śp. Przybylskiej z kochanką. Sceny, jak z "50 twarzy Greya"
  5. Właśnie ujawniono, jak wygląda syn Kaczyńskiej. Internautom aż opadły szczęki
  6. Rodowicz nigdy nie będzie głodowała. Załatwiła sobie bajeczną "emeryturę" 20 tysięcy miesięcznie

źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News