Donald Tusk postąpił jak Jan Paweł II. Przyjaciółka Kaczyńskiego w potrzasku

Donald Tusk postąpił jak Jan Paweł II. Przyjaciółka Kaczyńskiego w potrzasku

Jan Paweł II został porównany do Donalda Tuska! Wielkie oburzenie na popularnym portalu społecznościowym w związku z wymianą zdań pomiędzy znanymi osobistościami okazało się być sprawą szczególnie skupiającą uwagę. Internauci reagują!

Jan Paweł II został przywołany przez Ryszarda Wojtkowskiego, podczas dyskusji na Twitterze. Miało to miejsce w odpowiedzi ekonomisty na złośliwe porównanie Ireny Romaszewskiej, nawiązujące do Donalda Tuska. Ryszard Wojtkowski opublikował na swoim profilu wpis, porównujący szefa Rady Europejskiej do Jana Pawła II. Wywołało to ogromne poruszenie w komentarzach, jednak nie spotkało się z kontrą doradczyni prezydenta. - Romaszewska we "Wprost" o Tusku: "zwiał z Polski dla dobrej posady". Ciekawe czy tak samo myśli o Wojtyle, który opuścił Kraków przyjmując wybór konklawe obcego państwa - głosił wpis Wojtkowskiego, odnosząc się do wywiadu, którego Irena Romaszewska udzieliła dla tygodnika "Wprost".

Jan Paweł II porównany do Tuska? To dla Polaków zbyt wiele!

Opublikowana wypowiedź spotkała się z wielką falą negatywnych komentarzy. Polacy uznali, że w tej absurdalnej wypowiedzi Ryszard Wojtkowski posunął się za daleko: - Za dużo inspiracji Urbanem. No ale fakt znaliście się Panowie. FRUGO chyba zaszkodziło. Proszę odpocząć. - W świetle słów samego Tuska, który uspokoił i przerwał swego czasu spekulacje, publicznie mówiąc że nie wybiera się do UE, oskarżenia są jednak zasadne, c'nie? Choć racja, w pierwszej kolejności zdradził siebie, swoje słowo. Ale to nie był dziewiczy teren dla Pana Tuska zaiste - No to już przechodzi ludzie pojęcie! Żeby"cesarza Europy" do Wojtyły porównywać! Wstydź się! - Boję się pomyśleć co trzeba mieć w głowie, żeby użyć takiego porównania. To musi mieć paskudny zapach..... DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Kontra Ryszarda Wojtkowskiego najwidoczniej przyniosła skutek, gdyż Irena Zofia Romaszewska nie podjęła się dalszej polemiki. Jednak, sądząc po komentarzach to było zdecydowanie przekroczenie pewnej granicy. Internaucie wskazują w komentarzach przede wszystkim, że Jan Paweł II, w momencie wyboru na papieża nie pełnił roli politycznej ani nawet najwyższego stanowiska w polskim Kościele. Ponadto była to jedna z najwybitniejszych postaci XX wieku i porównanie jej z kontrowersyjnym politykiem jest co najmniej nie na miejscu. Z kolei rezygnacja z funkcji premiera, dla lepiej płatnej posady poza krajem dla wielu jest oczywistym przykładem ucieczki. Poza tym Kościół Katolicki istnieje od dwóch tysięcy lat i jest fundamentem największej cywilizacji w historii świata. Z kolei taki twór jak Unia Europejska - nawet jeśli miałby pewne zasługi - nie zasługuje na takie porównanie. Kontrowersyjny wpis na Twitterze. twitter.com/Ryszard Wojtkowski ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Córka gwiazdy zmarła i OSIEROCIŁA dwójkę dzieci. Piosenkarka z ROZPACZY zawiesiła karierę
  2. Anna Jantar przeżyła SZOK, gdy nakryła męża ze swoją RYWALKĄ. To był cios prosto w serce
  3. Bardzo smutne informacje dla fanów serialu „Ranczo”. Widzowie załamani 
  4. Dziennikarze weszli do restauracji po „Kuchennych Rewolucjach”. Kiedy to zobaczyli, oniemieli 
  5. Gwiazda TVP kieruje się dietą pochodzącą z Biblii. Wygląda niesamowicie
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
źródło: Twitter/Ryszard Wojtkowski
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News