Oto, co zrobili z pomnikiem Jana Pawła II po premierze filmu "Tylko nie mów nikomu". Wielkie poruszenie w Licheniu

Oto, co zrobili z pomnikiem Jana Pawła II po premierze filmu "Tylko nie mów nikomu". Wielkie poruszenie w Licheniu Źródło: Wikipedia.org/Rotatebot

Jan Paweł II został upamiętniony pomnikiem w Licheniu. Co roku rzeźbę oglądało wiele tysięcy Polaków i zagranicznych turystów, którzy odwiedzali tę miejscowość. Premiera filmu "Tylko nie mów nikomu" skłoniła jednak niektórych do podjęcia szokującej decyzji w sprawie tego obiektu. Wierni są podzieleni.

Jan Paweł II i Eugeniusz Makulski doczekali się upamiętniającego ich pomnika, na którym ksiądz klęczy przed papieżem, podając mu miniaturę Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. Przez wiele lat obiekt cieszył się dużym zainteresowaniem wiernym i turystów, dlatego to, co stało się z nim po emisji filmu braci Sekielskich dla wielu osób będzie wielkim ciosem.

"Tylko nie mów" nikomu ujawnił szokującą historię. Nikt nie spodziewał się takiego wyznania

"Tylko nie mów nikomu" przedstawił wiele historii dorosłych osób, które doświadczyły wykorzystywania seksualnego przez księży. Nie wszyscy chcieli jednak pokazać się w filmie. Jedną z nich jest ksiądz, który w młodości przeżył wiele strasznych chwil przez Eugeniusza Makulskiego, honorowego kustosza bazyliki w Licheniu.

Mężczyzna w liście do dziennikarzy opisywał ze szczegółami, jak duchowny rozbierał się przed nim, obmacywał go i jego kolegów oraz robił wiele innych, druzgoczących dzieci. 

- Stał przy biurku i mówił o tym, że ma zdolności bioenergoterapeuty, rozkładał ręce i przyciskał do siebie rozebrany. Potem kładł do łóżka. Jeśli coś jest koszmarem, to właśnie to. Jeśli jest piekło, to takie właśnie - napisał.

Ujawnienie tej sytuacji w filmie sprawiło, że natychmiast zareagowano. Słynny pomnik, na którym przedstawiono oskarżanego o pedofilię Eugeniusza Makulskiego i Jana Pawła II, został potraktowany w nietypowy sposób.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pomnik, na którym są Jan Paweł II i Eugeniusz Makulski, nie jest już dostępny dla odwiedzających. Podjęto zadziwiającą decyzję

Jak przekazał portal LM, księża marianie podjęli zaskakującą decyzję w sprawie pomnika w Licheniu. Został przykryty białym materiałem, który nie pozwala dłużej go oglądać. Wisi na nim także tabliczka z napisem "Prace na wysokości". Taki stan rzeczy potrwa do odwołania.

- W związku z pytaniami dotyczącymi pomnika znajdującego się na terenie sanktuarium, pragniemy poinformować, że decyzja o jego dalszym losie zostanie podjęta w najbliższej przyszłości. Do tego czasu pozostanie on zasłonięty - oświadczyli.

To zaskakująca decyzja, która może wzbudzić niezadowolenie wielu wierzących osób, dla których Jan Paweł II jest najważniejszą częścią rzeźby. Być może taka decyzja miała uchronić monument przed losem pomnika obalonego na opony w lutym.

(Fot. Facebook/LM.pl)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polak pobił 80-letnią mamę. Powód, dla którego to zrobił, doprowadza do płaczu
  2. Co studiowała Beata Szydło? Stawiamy miliony, że nie zgadniecie! Ta informacja zwali was z nóg!
  3. Jak mieszka Agata Duda z mężem? Widok nieziemskich luksusów wbija w ziemię (Zdjęcia)
  4. Wiadomo już, jak skończy się "M jak miłość". Dla wielu widzów będzie to ciężkim szokiem
  5. Skandal rozrywa Wielką Brytanię. Media poinformowały, że książę Harry NIE JEST ojcem dziecka Meghan Markle
  6. Nie żyje jedna z głównych bohaterek serialu "Przyjaciółki". Wstrząsająca, nagła śmierć

Źródło: Gazeta PL

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News