PiS zbezcześcił papieża Jana Pawła II? Szokujące zachowanie polityków

PiS zbezcześcił papieża Jana Pawła II? Szokujące zachowanie polityków Źródło: Fot. YouTube/TVP VOD

PiS znany jest z postawy konserwatywnej i prokatolickiej. Jednak nawet rządzącym zdarza się zrobić coś niesmacznego. Czy papież Jan Paweł II właśnie został zbezczeszczony? Szokujące zachowanie polityków.

Polityków PiS chyba nikt nigdy nie podejrzewałby o to, że zbezczeszczą papieża, a jednak to Jan Paweł II w pewnym sensie stał się kością niezgody wśród polityków. Ich zachowanie jest szokujące. Jan Paweł II to dla Polaków wciąż największa duma narodowa i najwybitniejsza postać w naszej historii. Święty Polak jest w naszym kraju szanowany jak nikt inny. Mnóstwo jest ulic, szkół, placów jego imienia, a także pomników, które go upamiętniają. Tym bardziej szokujące jest zachowanie PiS.

Jan Paweł II w centrum politycznych rozgrywek?

Wszystko wydarzyło się w Poznaniu, gdzie miała odbyć się rocznica ostatniej wizyty Jana Pawła II w mieście. Prezydent Jacek Jaśkowiak tłumaczy, że na wniosek kurii miasto wyraziło zgodę na wynajęcie terenu przy Jeziorze Maltańskim. Miało się tam odbyć nabożeństwo związane z rocznicą. Wkrótce na tym terenie stanęła gigantyczna konstrukcja z wizerunkiem Pomnika Wdzięczności, który został przez Niemców zburzony w 1939 roku i o którego odbudowę batalia toczy się od lat. To posunięcie oburzyło prezydenta Jaśkowiaka do granic możliwości. - Wciąganie wizerunku Naszego Papieża w polityczne gierki to raczej szarganie Jego pamięci, a nie oddanie Mu hołdu. Szkoda, że Kościół kampanię PiS prowadzi kosztem papieża, tak wyjątkowo jednoczącego nasze społeczeństwo - stwierdził oburzony Jacek Jaśkowiak. Kogo jak kogo, ale PiS o takie zachowanie byśmy nie podejrzewali. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Księża będą zabierać pieniądze z komunii. Trzeba je oddać
  2. Zrobili zdjęcie Kaczyńskiemu w szpitalu. Co on tam robi?
  3. Ostatnie pożegnanie. Śmierć gwiazdy Polsatu i TVN wstrząsnęła krajem
  4. Po latach Kwaśniewski wrócił! Odpalił bombę, która rozsadzi prawicę
  5. Papież Franciszek rozwścieczył całą Europę! Chcą go zlinczować
Źródło: wiadomosci.wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News