Znany watykanista o tuszowaniu pedofilii przez Jana Pawła II. "Za późno zrozumiał"

Znany watykanista o tuszowaniu pedofilii przez Jana Pawła II. "Za późno zrozumiał" Źródło: fot. wikipedia.org

Jan Paweł II dla milionów osób jest prawdziwym wzorem do naśladowania i przykładem prawdziwego chrześcijanina. Jeden ze znanych watykanistów zdecydował się na obnażenie grzechów papieża. Twierdzi on, że Karol Wojtyła tuszował kościelną pedofilię.

Jan Paweł II jeszcze za czasu swojego pontyfikatu zjednał sobie miłość wiernych na całym świecie oraz przychylność najważniejszych osobistości w kościelnej hierarchii. Papież często jest przedstawiony jako głowa Kościoła katolickiego, która pozbawiona była jakichkolwiek wad. Jednak nie zgadza się z tym znany watykanista, który dodatkowo jest autorem książek, na podstawie których powstały obydwa filmy ukazujące życiorys papieża Polaka. Według niego Jan Paweł II doskonale zdawał sobie sprawę z problemu pedofilii w Kościele.

Jan Paweł II tuszował pedofilię?

Pedofilia w Kościele, zwłaszcza w ostatnim czasie, stała się bardzo często poruszanym tematem. Wiele ofiar duchownych w końcu zebrała się na odwagę aby opowiedzieć o swoim koszmarze. Kościół stara się wybrnąć na wszelkie sposoby z tej sytuacji, często twierdząc, że jest to zwykła nagonka na duchownych. Ostatnio znany watykanista, Gian Franco Svidercoschi, wprost stwierdził, że problem pedofilii w Kościele nie jest niczym nowym i istnieje od samego początku. Co więcej, zaznacza, że poprzedni papieże nie uniknęli poważnych błędów podczas swoich pontyfikatów. - Problem pedofilii istniał w Kościele nawet nie od wieków, ale od zawsze... Niestety, od zawsze też sprawa ta była tuszowana. Kościół wiedział od zawsze i od zawsze to ukrywał - mówił watykanista. Jego uwadze nie umknął również
Jan Paweł II. Svidercoschi uważa, że Wojtyła za późno zrozumiał co tak naprawdę dzieje się w Stanach Zjednoczonych oraz nie dostrzegał, że pedofilia stała się problemem wręcz globalnym. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM - Zwierzchnicy Kościoła katolickiego nie byli dobrze informowani - stwierdził Svidercoschi. Dziennikarz dodaje również, że pedofilia jest grzechem zbiorowym warstw klerykalnych. Wskazuje również, że powodem, przez który ten problem aż tak się rozrósł, jest sakralizacja funkcji księdza. Przez to osoby, które zostały skrzywdzone przez duchownych, ukrywają swój koszmar, bo przecież ksiądz jest wysłannikiem Chrystusa. - To jest grzech zbiorowy warstwy klerykalnej. Świeccy mają niewiele z tym wspólnego... To siła sakralizacji funkcji księdza i jego osoby, w wyniku czego każdy postrzegany jest jako wielka osobistość - dodaje.Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Jantar przeżyła SZOK, gdy nakryła męża ze swoją RYWALKĄ. To był cios prosto w serce
  2. Jolanta Fraszyńska w Playboyu. Bardzo odważne zdjęcia. Dziś żadna gwiazda nie zdecydowałaby się na tak ODWAŻNĄ sesję
  3. Legendarne słowa zmarłej gwiazdy Świata według Kiepskich. „Jak zostałem wieśniakiem”
  4. Niebezpieczne znalezisko w jedzeniu z Lidla. Mogło dojść do tragedii
  5. Fenomenalny występ 13 latki w Voice Kids! Druga Roksana Węgiel?
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  źródło: Deon Następny artykuł