Ten mężczyzna zrobił coś niesamowitego by spotkać papieża Franciszka. Wzruszające zdjęcie ze spotkania

Ten mężczyzna zrobił coś niesamowitego by spotkać papieża Franciszka. Wzruszające zdjęcie ze spotkania

Papież Franciszek wybrał się z wizytą do Panamy na Światowe Dni Młodzieży, które zainicjował nasz Jan Paweł II. Jeden z wiernych zrobił coś niesamowitego, by spotkać głowę Kościoła Katolickiego. Wzruszające zdjęcie obiegło już cały świat.

Światowe Dni Młodzieży to wielkie wydarzenie dla wszystkich katolików na całym świecie. Zapoczątkował je Jan Paweł II w 1986 roku, który jest również patronem 36 Światowe Dni Młodzieży. Odbywają się one co dwa, trzy lata i w 2016 roku były w Krakowie. Wielu Polaków zapamięta to wydarzenie na całe życie. To nie tylko wielka promocja naszego kraju, ale również ogromne duchowe doświadczenie.

Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Co zrobił mężczyzna by spotkać się z głową Kościoła?

Tegoroczne Światowe Dni Młodzieży w Panamie to największe wydarzenie w całej Ameryce Południowej. Ludzie z całego świata zjechali, aby zobaczyć papieża Franciszka i wraz z nim spędzić trochę czasu na wspólnych modlitwach. To także czas, kiedy można poczuć niesamowitą atmosferę tego miejsca. Młodzi zawierają tam znajomości na całe życie. Papież Franciszek całkiem niedawno wylądował w kraju i przejeżdżał z lotniska do stolicy ulicami Panami. Witały go tłumy wiernych. Głowa Kościoła bardzo cieszyła się, że tylu fanów przybyło, aby go powitać i pokazać, jak cieszą się z jego obecności. Jeden z nich bardzo się wyróżniał na tle innych.

Jan Paweł II byłby z nich dumny

W tłumie ludzi, flag i uśmiechów można było zauważyć jedną postać. Był to chłopak, który poruszał się na wózku inwalidzkim. Kilka osób podniosło go, kiedy przejeżdżał Papież Franciszek. Zauważył go i bardzo szeroko się uśmiechnął do niego oraz pozdrowił go życzliwym gestem. DALSZA CZEŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Jan Paweł II byłby dumny z Franciszka za taki odruch miłosierdzia ze strony papieża, jak i osób, które podniosły chłopaka na wózku. Papież Polak życzył sobie, aby Światowe Dni Młodzieży właśnie w taki sposób wyglądały. Chciał, aby wszyscy byli dla siebie dobrzy i życzliwi i jak widać, cel został osiągnięty w stu procentach. Nie wiadomo, kto zrobił to fantastyczne zdjęcie. Obiegło ono jednak cały świat w błyskawicznym tempie. Internauci są zachwyceni z gestu Franciszka. Piszą w komentarzach, że właśnie tego chciał Jan Paweł II i zdjęcie powinno stać się symbolem pielgrzymki. Światowe Dni Młodzieży trwają od 22 do 27 stycznia. To wielkie wydarzenie w historii Panamy i całej Ameryki Łacińskiej. Wierni z całego świata zjechali, aby wspólnie pomodlić się z papieżem. Miejmy nadzieję, że do samego końca te dni przebiegną w takiej atmosferze. jan paweł II Screen Facebook jan paweł II Screen Instagram
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Słynny ksiądz nie wytrzymał. Mocno skomentował słowa żony Adamowicza
  2. Co się dzieje z największą gwiazdą „Ranczo”? Nie jest dobrze
  3. Wielka wtopa w „Jeden z dziesięciu”! Dopiero teraz została ujawniona
  4. Kinga Duda wyrosła na piękną kobietę. Czym się teraz zajmuje?
  5. Małgorzata Braunek zmagała się z ciężką chorobą przez wiele lat. Na to samo zmarła Kora
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News