To była ostatnia Wielkanoc Jana Pawła II. Pożegnalne chwile życia papieża smucą

To była ostatnia Wielkanoc Jana Pawła II. Pożegnalne chwile życia papieża smucą Źródło: .

Jan Paweł II jest postacią, o której nie sposób zapomnieć. Jego ciepło, serdeczność, a także słowo, które niósł dla słuchającej go młodzieży rozbrzmiewają w ich sercach w każdym momencie życia. Szczególnie wspominają oni jedno z ostatnich orędzi, które Święty wygłosił podczas Wielkanocy w roku 2005 - na kilka dni przed swoją śmiercią. To wyjątkowo wzruszające.

Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37. Tę datę pamiętają wszyscy licznie zgromadzeni na Placu Św. Piotra wierni, którzy na wiele godzin przed śmiercią papieża modlili się do Boga o przywrócenie dla niego zdrowia.

Święty co roku wspominany jest podczas Wielkanocy, bowiem Polacy pamiętają, jak ich kochany papież wygłosił jedno z ostatnich orędzi, które zapisało się w historii Kościoła.

Jan Paweł II podczas ostatniej Wielkanocy uczynił wyjątkowy gest, który Polacy zapamiętali na zawsze

Podczas Wielkanocy roku 2005 (27 marca) Jan Paweł II nie czuł się najlepiej. Już wtedy lekarze opiekujący się Świętym przypuszczali, że niedługo nastąpić może najgorsze. Pomimo złego samopoczucia, a także bardzo osłabionego organizmu Jan Paweł II zdecydował się pokazać w oknie swojego papieskiego mieszkania, pod którym to zgromadzony tłum nieustannie trwał na modlitwie.

Wyjątkowy, świąteczny czas papież pragnął zwieńczyć napisanym specjalnie na tę okazję orędziem. Ostatecznie jednak zostało ono odczytane przez Angelo Sodano (sekretarza stanu). Tego dnia święty z powodu znacznego osłabienia był w stanie wykonać jedynie gest, który przeszedł do historii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W trakcie modlitwy papież nic nie mówiąc uniósł swoją dłoń, a następnie pobłogosławił zebrany tłum, a także cały świat, którego oczy skierowane były na osobę Jana Pawła II (wówczas celebrowane przez papieża uroczystości transmitowały na bieżąco wszystkie największe stacje telewizyjne).

Po tym geście Polacy wzruszyli się. Słychać było szlochanie zebranych, a także płacz młodzieży, która licznie zebrana z jeszcze większą wiarą modliła się o zdrowie dla papieża.

Z każdym dniem po tym wystąpieniu Jan Paweł II czuł się coraz gorzej, aby w końcu odejść do Domu Ojca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jolanta Kwaśniewska w SZOKUJĄCYCH słowach o emeryturze Polaków. "Praca do 80. roku życia lub więcej". Czy ona OSZALAŁA?
  2. Córka znanego aktora zmarła w męczarniach na raka jajnika. Osierociła dwójkę dzieci
  3. Wzruszające słowa Lipowskiej o ś.p. Witoldzie Pyrkoszu. Łzy w oczach
  4. Tysiące demonstrantów na ulicach Francji. Są wściekli, że rząd odbuduje Notre Dame
  5. Szelągowska zdradziła kapitalny sposób na wspaniałe pisanki. Kilka chwil i prawdziwe dzieła sztuki gotowe
  6. Seria ataków na kościoły w Sri Lance. Nie żyje ponad 50 osób

Źródło: janpaweldrugi.cba.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News