"Jan Paweł II przewraca się w grobie!" Wszystko przez Rydzyka

"Jan Paweł II przewraca się w grobie!" Wszystko przez Rydzyka Źródło: Fot. YouTube/Radio Maryja

Ojciec Tadeusz Rydzyk po raz kolejny znalazł się na ustach całego kraju. Tym razem jego działania skrytykował ostro znany polski polityk. Co powiedział o kontrowersyjnym duchownym były premier z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej?

Jakiś czas temu media grzmiały o zawrotnej kwocie, którą może otrzymać od państwa o. Rydzyk. Mowa tu o 100 mln zł przeznaczonych rzekomo na budowę toruńskiego Muzeum "Pamięć i Tożsamość". Warto zaznaczyć, że projekt będzie najpewniej nosił imię Jana Pawła II i zostanie sfinansowany z pieniędzy Ministerstwa Kultury.

Tadeusz Rydzyk w ogniu ostrej krytyki

Fakt rzekomego przekazania Rydzykowi pieniędzy zdecydowanie nie spodobał się Włodzimierzowi Cimoszewiczowi. W niezwykle krytycznych słowach zdecydował się więc odnieść do niego na łamach mediów. - Kiedy dwadzieścia lat temu dyskutowaliśmy o sformułowaniu naszej Konstytucji, o relacji rozdziału państwa i Kościoła, użyliśmy określenia o wzajemnej autonomii. Ja mogę podkreślić, że w moim przekonaniu ta wzajemna autonomia była fikcją. Tutaj niestety ze strony hierarchów kościelnych, często wspieranych przez polityków, autonomia państwa wobec Kościoła jest zacierana - powiedział stanowczo polityk.

Cimoszewicz nie oszczędził duchownego

- Papież się w grobie przewraca, gdy robią z niego biblijnego złotego cielca - dodał także Cimoszewicz, nazywając sytuację z pieniędzmi dla o. Rydzyka "skandalem". Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Koszmarna śmierć w domu Morawieckich. Premier o tym nie mówił
  2. Kinga Duda ZBUNTOWAŁA się przeciw ojcu! To kluczowa decyzja jej życia
  3. Andrzej Duda zapadł się pod ziemię ze wstydu. Przypomnieli mu „głupie” słowa
  4. Kiedy wszyscy oglądali mecz, podjęto decyzję. Fatalne wieści dla Polski
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News