Przed śmiercią Jan Paweł II wyrzekł słowa o Rydzyku. Ogromne kontrowersje

Przed śmiercią Jan Paweł II wyrzekł słowa o Rydzyku. Ogromne kontrowersje

Jan Paweł II jest niezrównanym autorytetem zarówno dla Polaków, jak i milionów ludzi na całym świecie. Wiele z nich tyczy się działalności Tadeusza Rydzyka i Radia Maryja. Niektóre jego wypowiedzi na ten temat wzbudzają ogromne kontrowersje. 

Wielu Polaków bardzo krytycznie podchodzi do działalności, jaką prowadzi ojciec Tadeusz Rydzyk. Kontrowersje wzbudza głośna sprawa dwóch samochodów, które dostać miał od bezdomnego. Krytykowany jest także za to, że silnie stara się ingerować w życie polityczne. Według wielu osób Tadeusz Rydzyk żeruje na wierze Polaków, myśląc tylko o jak największych zyskach. Zarzucają mu, że jego działalność, już dawno zatraciła swoją misyjność.

Jan Paweł II o Radiu Maryja

Papież w swoich wypowiedziach wielokrotnie chwalił Rydzyka, jak i jego pracowników za szerzenie wiary i uczenie Polaków modlitwy. Wielu osobom nie podoba się, że ojciec dyrektor stworzył z wiary towar, na którym zarabia kolosalne kwoty. W tym momencie można powiedzieć, że Rydzyk ma w Polsce monopol na wiarę.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ: Lewandowscy w żałobie. Śmierć zabrała bliską im osobę

- Dobrze, że Radio Maryja modli się, że uczy swych słuchaczy modlitwy, ukazując, jak bardzo jest ona potrzebna współczesnemu człowiekowi, rodzinie, Kościołowi i światu - mówił Jan Paweł II. Polacy darzą papieża wielkim szacunkiem i wielu z nich bardzo poważnie podchodzi do jego nauk. Jednak pochwały dla działalności Rydzyka ze strony Karola Wojtyły bardzo im się nie podobały. Nie jest to tylko podejście osób, które w ogóle potępiają kościół katolicki. Wiele głęboko wierzących ludzi również w tej kwestii się z nimi zgadza. - Ja Panu Bogu dziękuję codziennie, że jest w Polsce takie radio, że się nazywa Radio Maryja - podaje papież. Pomimo tak wielkiej krytyki ze strony społeczeństwa Radio Maryja nadal ma całą rzeszę fanów, są to głównie osoby starsze. Według przeciwników Rydzyka, zmanipulował on swoich słuchaczy, tworząc z nich swoją armię, która bez zastanowienia przyjmuje każde jego słowo.   Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Pędzący Tir UDERZYŁ w auto Joanny Krupy, samochód WYLECIAŁ z drogi!
  2. Wyciekło tajne nagranie. O. Rydzyk o Marii Kaczyńskiej: Powinna była sama się zabić
  3. Straszna przepowiednia zakonnicy. Siostra Łucja mówi też o Polsce
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News