W środę fani Jana Pawła II siądą przed telewizorami. Nieznany materiał o papieżu

W środę fani Jana Pawła II siądą przed telewizorami. Nieznany materiał o papieżu Źródło: Fot. Wikipedia

Jan Paweł II na dobre zapisał się w historii świata jako jeden z najbardziej charyzmatycznych papieży, którego pontyfikat przypadł na czasy trudne i wymagające. Sympatycy duchownego są niezwykle zainteresowani faktem, iż w polskiej telewizji zostanie wkrótce wyemitowany wyjątkowy film o jego życiu. Obraz zawiera bowiem nieznane dotąd materiały dotyczące jego długoletniej posługi.

Jan Paweł II był jedynym pochodzącym z Polski papieżem w historii Kościoła. Duchowny zdobył liczne grono sympatyków na całym świecie, gdyż wyróżniał się na tle innych biskupów Rzymu wyjątkowym podejściem do swej posługi. Dużo podróżował, nie bał się rozliczać najważniejszych polityków, a według wielu przyczynił się do społecznych zmian, które doprowadziły do przemian ustrojowych w naszym kraju w 1989 roku.

Jan Paweł II: wyjątkowy film o papieżu wkrótce w Telewizji Polskiej

Chociaż historia życia kapłana jest raczej doskonale znana światowej opinii publicznej, co jakiś czas na światło dzienne wychodzą nieznane fakty dotyczące jego pontyfikatu. To właśnie tego typu materiały zawiera film "Nieznane życie Jana Pawła II", który wkrótce zostanie wyemitowany w polskiej telewizji. Obraz skupia się na bardzo prywatnych wspomnieniach osób, które przez lata pozostawały bardzo blisko papieża Polaka. Nie tylko towarzyszyły mu podczas oficjalnych uroczystości i pielgrzymek, ale także wspierały w codziennym życiu za zamkniętymi drzwiami watykańskich posiadłości. Prawdopodobnie nikt nie wiedział o kapłanie więcej niż właśnie to grono.

Kogo widzowie zobaczą w wyjątkowym filmie "Nieznane życie Jana Pawła II"?

W filmie swe historie opowiedzą między innymi przyjaciele Jana Pawła II i jego najbliżsi współpracownicy, czyli kardynał Stanisław Dziwisz oraz arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. Poza tym twórcy obrazu odbyli rozmowy z fotografami Arturo Marim oraz Grzegorzem Gałązką. Oprócz nich wypowiedzieli się lekarz, który opiekował się papieżem, Renato Buzzonetti, a także opiekun apartamentów duchownego Francesco Masella. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ  Wyjątkowy film o pontyfikacie Jana Pawła II, zawierający nieznane dotąd opinii publicznej materiały, zostanie wyemitowany na antenie TVP Historia. Widzowie będą go mogli obejrzeć w środę 20 lutego o godzinie 16.50. Nie wiadomo, czy nadawca przewiduje jakiekolwiek powtórki obrazu lub udostępnienie go na oficjalnej stronie internetowej. Podobne informacje zostaną pewnie przekazane mediom już wkrótce. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Agata Duda ma nogi do nieba i figurę modelki! Te zdjęcia odbiorą wam mowę!
  2. Największy SEKRET Hanki Bielickiej wyszedł na jaw! NIKT nie mógł się tego po niej spodziewać
  3. Sprawdziliśmy ile kosztuje schabowy w restauracji Gessler. Dwa razy, bo za pierwszym nie mogliśmy uwierzyć
  4. „To jest dla mnie smutny wywiad”. Wzruszające słowa Roberta Janowskiego o żonie 
  5. Książę pokłócił się z żoną o Dianę! Krzyki i sceny w Pałacu Buckingham
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  Źródło: Super Express
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News