Jan Paweł II dla wielu Polaków jest wzorem do naśladowania i ogromnym autorytetem. Jednak niewiele osób zna fakty z dzieciństwa papieża oraz tragiczną historię jego rodziny.

Historia rodziny Jana Pawła II bez wątpienia nie należy do najszczęśliwszych. Karol Wojtyła jako kilkuletnie dziecko stracił swoją matkę. Przedwcześnie odszedł również brat przyszłego papieża Edmund, który zmarł na szkarlatynę. Jednak mało kto wie o tym, że nie był on jednym rodzeństwem Karola Wojtyły.

Jan Paweł II miał siostrę

Rodzina papieża zdecydowanie żyła w najcięższych czasach w historii świata. W latach 20. XX wieku spotkała ich ogromna tragedia. Wtedy właśnie na świat przyszła siostra przyszłego papieża, Olga Maria. Niestety dziewczynka bardzo szybko zmarła, bo zaledwie po 16 godzinach po porodzie. Był to potężny cios dla całej rodziny. Karol Wojtyła nie miał okazji poznać swojej siostrzyczki, ponieważ urodził się 4 lata po niej.

ZOBACZ TAKŻE: Tuż przed śmiercią, Jan Paweł II wyszeptał ostatnie słowa. Wstrząsające

Już sama ciąża była bardzo trudna dla Emilii Wojtyły. 10 lat wcześniej przyszedł na świat Edmund. Matka przyszłego papieża miała podczas niego bardzo wiele trudności, przechodziła ogromne cierpienie. Z tego względu lekarze zalecali pani Emilii przeprowadzenie aborcji, gdy miała się urodzić Olga Maria. Kobieta jednak się nie zgodziła i postanowiła urodzić córkę. Podjęła wtedy bardzo duże ryzyko, gdyż według lekarzy mogła nie przeżyć porodu. Jak się okazało, kobieta przeżyła poród, lecz niestety córka państwa Wojtyłów nie miała tyle szczęścia.

Jak się okazuje, dziewczynka nie została złożona w rodzinnym grobowcu. Według wielu jej śmierć była tak ogromnym ciosem dla rodziny, że chcieli jak najszybciej o tym zapomnieć. Dodatkowo najprawdopodobniej Jan Paweł II nie znał daty śmierci ani narodzin swojej siostry. Mógł nawet nie wiedzieć, jak miała na imię. Jej dokumenty nie były znane podczas życia papieża. Nawet ojciec dziewczynki nie widział jej żywej, ponieważ Emilia Wojtyła rodziła samotnie oraz tuliła córkę do ostatniej chwili.

Unikalne zdjęcia z życia świętego Jana Pawła II

GWB LB DIGITAL 12:35 Statements with Pope John Paul II.


11 szokujących faktów o zamachu na Jana Pawła II [ZDJĘCIA]

źródło: fakt.pl

Zobacz również