Po latach pokazano świadectwo maturalne Jana Pawła II. Opadną Wam szczęki na widok ocen papieża Polaka

Po latach pokazano świadectwo maturalne Jana Pawła II. Opadną Wam szczęki na widok ocen papieża Polaka Źródło: Wikipedia

Jan Paweł II niezwykle mocno zapisał się w historii i kulturze naszego narodu. W związku z właśnie trwającym okresem egzaminów maturalnych postanowiono udostępnić wyniki, jakie przed laty w trakcie egzaminów uzyskał Karol Wojtyła. Jego oceny mogą zszokować wiele osób.

Jan Paweł II bez wątpienia był jednym z najwybitniejszych Polaków, który trwale zapisał się w historii polskiego narodu. Jeszcze zanim został oficjalnie wybrany na papieża, cieszył się bardzo dobrą reputacją w świecie akademickim. Wiadomo nie od dziś, że dłuższy czas pracował na uczelni, do czego doprowadziły go lata nauki. Od czasu napisania przez niego egzaminów dojrzałości mija właśnie 75 lat.

Z tej okazji Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego postanowiło opublikować zdjęcie świadectwa dojrzałości Karola Wojtyły. Jest to swojego czasu także motywacja dla tegorocznych maturzystów, mimo że współczesne matury znacznie różnią się od tych, przeprowadzanych w okresie przedwojennym. Wyniki młodego Karola mogą naprawdę szokować.

Jan Paweł II zdawał maturę 75 lat temu. Znamy jego wyniki

Dokładnie 14 maja minie 75 lat od momentu zdania matury przez Karola Wojtyłę. Egzaminy odbywały się w Państwowym Gimnazjum imienia Marcina Wadowity w Wadowicach. Z tego okazji ostatni żyjący nadal kolega szkolny Karola Wojtyły udzielił wywiadu dla Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, wspominając tamte czasy. Jak twierdzi, Karol był celującym uczniem, który napisał maturę najszybciej ze wszystkich, jednak oddał egzamin jako ostatni. Nie chciał deprymować swoich kolegów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:

- Można było zdawać z polskiego lub z historii oraz z dwóch języków obcych albo z polskiego lub historii, jednego języka obcego i matematyki. (...) Pisemny zdawał z polskiego, łaciny i greki. Budził wśród nas podziw, że tak doskonale opanował ten język. Lolek przeszedł maturę jak burza, ze wszystkich przedmiotów uzyskał wynik bardzo dobry. (...) Muszę powiedzieć, że w tamtym czasie obowiązywała większa dyscyplina, która rozciągała się poza szkołę - mówił Eugeniusz Mróz w wywiadzie dla muzeum.

Szkolny kolega Jana Pawła II nie kryje dużych emocji, jakie wiążą się z tamtym okresem, jednak jak się okazuje bardzo dobrze pamięta wiele rzeczy, od których w końcu minęło tak wiele lat. Karol Wojtyła osiągnął bardzo dobre wyniki w nauce nie przez wrodzony talent, ale dzięki ciężkiej pracy. Jest to najlepsza rada, jaką można dać maturzystom.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Były mąż Kaczyńskiej PRZED CHWILĄ właśnie ujawnił GIGANTYCZNĄ seksaferę w PiS!
  2. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje polska polityk. Zginęła w wypadku w Egipcie!
  3. Media Tadeusza Rydzyka podały fatalne informacje. Bardzo zła prognoza pogody
  4. Polski rencista stał przy grobie żony i płakał. Nie mógł zapomnieć, jak upokorzył go ksiądz po jej śmierci
  5. Z ostatniej chwili: Zupełnie nowe informacje ws. katastrofy smoleńskiej!
  6. Polsat: Policjanci znaleźli zwęglony samochód. Gdy zajrzeli do środka, niemal zwymiotowali

źródło: Kościół.wiara

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News