Ksiądz uzdrowił nieuleczalnie chorą dziewczynę. Jan Paweł II wyniósł go na ołtarze

Ksiądz uzdrowił nieuleczalnie chorą dziewczynę. Jan Paweł II wyniósł go na ołtarze Źródło: Fot. Wikipedia

Jan Paweł II podczas trwania swojego pontyfikatu wyniósł na ołtarze wielu duchownych, także tych z Polski. Jeden z nich został ogłoszony błogosławionym po nieprawdopodobnym wydarzeniu, które odmieniło życie bardzo ciężko chorej dziewczyny. Papież nie miał wątpliwości, że to wystarczy na jego beatyfikację.

Jan Paweł II postanowił uznać jednego z duchownych za błogosławionego po niesamowitym uzdrowieniu, które miało miejsce w Polsce pod koniec lat 90-tych. Historia odmieniła życie jednej z Polek, która była skazana na bardzo ciężką chorobę i spędzenie reszty życia w łóżku, tymczasem dziś może cieszyć się z normalnego funkcjonowania. Te wydarzenia wydają się być nierealne, jednak naprawdę miały miejsce na terenie naszego kraju. Mimo upływu lat, historia wciąż brzmi niesamowicie, jednak relacje naocznych świadków potwierdzają, że miało miejsce wydarzenie bardzo trudne do wytłumaczenia.

Jan Paweł II beatyfikował polskiego księdza

Historia ta wydarzyła się niemal równo dwadzieścia lat temu, bo dwa dni temu obchodziliśmy dwudziestą rocznicę beatyfikacji księdza Stefana Frelichowskiego, patrona polskich harcerzy, który został zamordowany przez Niemców podczas wojny. Jego przyjęcia w poczet błogosławionych dokonał Jan Paweł II. Młoda Joanna w krótkim czasie bardzo ciężko zachorowała, a lekarze postawili dramatyczną diagnozę. Okazało się, że ciężką chorobą było stwardnienie rozsiane, przez które zdarzało jej się dostawać wysokiej gorączki i mdleć. Z kobietą było coraz gorzej, z czasem była zmuszona usiąść na wózku inwalidzkim, bo większość jej ciała była sparaliżowana, następnie musiała zostać podłączona do respiratora. Lekarze nie dawali jej najmniejszych szans na wyzdrowienie z choroby, na którą nie ma lekarstwa. Poprosili rodziców dziewczyny, by sami zadecydowali o momencie odłączenia respiratora. Zamiast tego, rodzice zgłosili się oni do pobliskiego zakonu, księża natomiast rozpoczęli modlitwy pod wstawiennictwem księdza Stefana Frelichowskiego, którego wkrótce miał beatyfikować papież.

Jan Paweł II – cudowne ozdrowienie

Wielkie zdziwienie i radość pojawiły się w momencie, gdy dziewczyna po krótkim czasie zaczęła odzyskiwać sprawność fizyczną. Udało jej się zasiąść do stołu wigilijnego, a po roku chodziła już po górach, jak wspominają jej rodzice. Lekarze nie potrafili zrozumieć tego uzdrowienia, zostało więc ono uznane za prawdziwy cud.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM - Rozpoczęły się odwiedziny, każdy chciał zobaczyć ten cud. Poruszenie było niesamowite. W wigilię siedziała z nami przy stole i jadła samodzielnie, czego nie robiła już od lat! Pani doktor, która pomagała przy rehabilitacji, widząc jak Asia wstaje z łóżka, padła na kolana i powiedziała że to cud - mówi matka kobiety, która fantastycznie ozdrowiała. Młoda dziewczyna nie zastanawiała się długo nad swoimi dalszymi planami. Szybko podjęła decyzję o wstąpieniu do zakonu, gdzie przebywa do dziś. Jej historia to nieprawdopodobny przypadek, którego nie potrafi wytłumaczyć nauka, dlatego świadkowie twierdzą, że wydarzył się prawdziwy cud.Najlepsze newsy dnia:

  1. Martyna Wojciechowska w Playboyu. Ta sesja przeszła do historii polskiego show-biznesu
  2. Hanka Bielicka, Polacy ją uwielbiali. Na jaw wyszła jej największa tajemnica
  3. Żona Sławomira ujawnia kulisy jego odejścia z TVP. Wiemy, co się z nim teraz stanie
  4. Lara Gessler przerwała milczenie ws. swojego rozwodu. „Jestem w szoku”
  5. Chcesz przejść na dietę? Podajemy 10 zasad mądrego odchudzania
źródło: Fakt Następny artykuł