IPN przed chwilą ujawnił wiadomości o Janie Pawle II i komunistach! Pochodzą z 1979 roku

IPN przed chwilą ujawnił wiadomości o Janie Pawle II i komunistach! Pochodzą z 1979 roku Źródło: screen/TV Trwam

Jan Paweł II przez lata był oskarżany o wiele czynów, które możemy uważać za niegodne funkcji papieża. Po latach poznajemy szczegóły dotyczące tajemnic polskiego duchownego. Z pewnością zainteresują one wielu Polaków.

Jan Paweł II przez długi czas musiał zmagać się z wieloma oskarżeniami dotyczącymi jego działalności, która została utajniona. Niektóre osoby mówiły wprost, że papież decydował się na walkę z komunistami, jednak nigdy nie zostało to przez nikogo potwierdzone, dzięki czemu dziś nie wie o tym prawie nikt. Dziś część dokumentów mówiących o powiązaniach głowy Kościoła z polskimi władzami została ujawniona.

Doczekaliśmy się ujawnienia dokumentów dotyczących jednej z wizyt, którą Jan Paweł II odbył właśnie do Polski. Chodzi o jego podróż z 1979 roku, która wciąż jest wspominana przez tysiące osób. Wszystko przez wzruszające słowa, które wówczas padły. Niektóre teksty z tamtych czasów zostały ujawnione przez Instytut Pamięci Narodowej.

Jan Paweł II pojawił się w Polsce w 1979 roku

Jan Paweł II przebywał w Polsce od 2 do 10 czerwca 1979 roku. To właśnie wtedy odwiedził kilka największych polskich miast, wówczas padły również słowa "Niech zstąpi duch Twój", które do dziś są wspominane przez bardzo wielu Polaków, którzy mieli okazję słuchać przemówienia Polaka na żywo. Wizyta polskiego papieża przez wielu uważana jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.

Pobyt Karola Wojtyły na polskiej ziemi był sporym problemem dla polskich władz, które nie pozostawały w otwartym konflikcie z Kościołem, jednak ich niechęć była jasna dla każdego. Wydawało się więc, że przyjazd papieża będzie sporym problemem organizacyjnym, na szczęście jednak udało się podołać zadaniu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jan Paweł II wielokrotnie gościł w naszym kraju

- Większość zamieszczonych materiałów została wytworzona lub zgromadzona przez organa bezpieczeństwa PRL. Uzupełnieniem tego są dokumenty przekazane przez darczyńców prywatnych i organizacje polonijne. Wstęp do portalu przygotował profesor Jan Żaryn. Z myślą o czytelnikach zagranicznych została również przygotowana wersja tekstu w języku angielskim. Premiera i uruchomienie portalu odbędzie się drugiego dnia konferencji w Gnieźnie - czytamy na stronie IPN.

Dowiedzieliśmy się, że w internecie znajdą się fotografie, raporty i grafiki dotyczące przygotowań komunistycznych władz na przyjazd papieża.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany polski aktor ZABIŁ swoją matkę. Ta obrzydliwa zbrodnia do dziś mrozi krew w żyłach!
  2. Anna Dymna totalnie PONIŻONA. Legendarna aktorka zdradziła, co mówią do niej ludzie na ulicy. To tak przykre, że chce się płakać
  3. Zmarł, tragiczne informacje Polsatu z rana. Nie zauważył, co jest po lewej
  4. Straszna katastrofa lotnicza! Nie żyje legendarny muzyk, którego kochały miliony
  5. Marta Kaczyńska wprawiła wszystkich w osłupienie. Internauci nie wierzyli w to, co zobaczyli na zdjęciu
  6. Stan byłego męża Rozenek jest fatalny. Najnowsze zdjęcia ze szpitala są porażające, nie może chodzić i mówić

Źródło: TVP

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News