Znany polski dziennikarz: Jan Paweł II nie wiedział o pedofilii w Kościele. Argumenty? Powalające

Znany polski dziennikarz: Jan Paweł II nie wiedział o pedofilii w Kościele. Argumenty? Powalające Źródło: Flickr - @Sławek

Jan Paweł II przez wiele lat pełnił najważniejszą funkcję w Kościele, a po wielu latach pod jego adresem pojawia się coraz więcej oskarżeń. Jeden z dziennikarzy postanowił wygłosić swoją opinię na ten temat. Wsparł ją powalającymi argumentami.

Jan Paweł II uchodzi za jednego z najwybitniejszych duchownych w historii Kościoła. Jego długi pontyfikat obfitował w przełomowe wizyty i spotkania, w związku z czym do dziś polski papież jest wspominany przez wiele osób na całym świecie z uwielbieniem. Okazuje się jednak, że pod jego adresem zaczynają pojawiać się także kolejne oskarżenia w temacie, który w ostatnim czasie wstrząsnął Polską.

Chodzi o problem pedofilii w Kościele, który jest jednym z najważniejszych tematów dyskusji w naszym kraju w ostatnich dniach, a wszystko za sprawą premiery filmu "Tylko nie mów nikomu" autorstwa braci Sekielskich. Jeden ze znanych dziennikarzy postanowił zabrać głos w sprawie oskarżeń wobec papieża. Jego zdaniem Jan Paweł II nie wiedział o pedofilii w Kościele, co poparł zaskakującymi argumentami. 

Jan Paweł II jest uważany za jednego z najwybitniejszych duchownych w historii

W sprawie pedofilii w Kościele głos zabrał Tomasz Terlikowski, jeden z najbardziej znanych polskich publicystów. Mężczyzna często zabiera głos w bieżących sprawach, w związku z czym tym razem również udzielił komentarza. Został zapytany o to, czy jego zdaniem Jan Paweł II wiedział o tym, że już w jego czasach pedofilia stawał się bardzo poważnym problemem.

- Wydaje się, że Jan Paweł II nie wiedział. Pytanie dlaczego? Włoscy i amerykańscy watykaniści odpowiadają, że najbliższe otoczenie Ojca Świętego, złożone głównie z włoskich i polskich hierarchów, bardzo starannie filtrowało informacje, nawet te docierające z Polski - stwierdził Tomasz Terlikowski.

Jan Paweł II mógł zdawać sobie sprawę z problemu pedofilii w Kościele

Terlikowski zastanawiał się również nad tym, kto mógł filtrować wiadomości, które docierały do polskiego papieża. 

- Najbliżsi współpracownicy papieża, czyli kard. Dziwisz i kard. Sodano. Podaję tylko sugestie, jakie padają we włoskich i amerykańskich mediach. Nie twierdzę, że to była zła wola. Mogła być to chęć ochrony Ojca Świętego przed złymi informacjami i niewiara w te wiadomości - dodaje znany dziennikarz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiele osób oburzyło się wobec słów dziennikarza, który swoje słowa podparł argumentami, że biskupi nie mówili papieżowi o pedofilii w Kościele, by chronić go przed złymi wiadomościami. Niektórzy twierdzą, że jest to absurdalne.

  1. Martyna Wojciechowska przeszła PIEKŁO! Była molestowana przez znanego lekarza. Wyznanie gwiazdy doprowadzi was do płaczu
  2. Kim jest żona Tomasza Sekielskiego? Stawiamy miliony, że nie zgadniecie czym się zajmuje
  3. Tragiczna wizja Jackowskiego. Ostrzega, że Polacy mają duży problem, najbliższe miesiące mają być koszmarem
  4. Dziś miliony widzów włączą TVN. Telewizja pokaże film Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu"
  5. Odbierze wam mowę. Właśnie ujawniono PRAWDZIWY powód rozstania Meghan Markle z pierwszym mężem
  6. Smutne wiadomości obiegły rano polskie media. Nie żyje wielki artysta, który na zawsze zapisał się w historii

źródło: Onet

Następny artykuł