Wstrząsające i przerażające. Tylko tyle zostało dziś po Janie Pawle II

Wstrząsające i przerażające. Tylko tyle zostało dziś po Janie Pawle II

Papież Jan Paweł II chciał po sobie zostawić Polakom bardzo wiele, całe życie ciężko pracował, by między innymi ten efekt uzyskać. Wstrząsające i przykre jest to, jak niewiele z nauki Ojca Świętego, pozostało nam w dzisiejszych czasach.

To naprawdę przykre, jak niewiele zostało nam z nauk Ojca Świętego, Jana Pawła II. Całe jego życie, mogło być dla Polaków świadectwem i przykładem. Niestety, okazało się, że rodakom łatwiej stawiać pomniki i nazywać kolejne szkoły i ulice jego imieniem. Sam papież wcale tego nie chciał, wolał pozostawić po sobie coś ważnego w ludzkich sercach. W Polsce nie ma miasta, w którym nie byłoby pomnika, szkoły lub ulicy im. Jana Pawła II. Jednak sam Jan Paweł II chciał żyć tak i nauczać tak, byśmy mogli wynieść z tego możliwie najwięcej, kiedy już odejdzie. Dobitnie świadczy o tym z resztą fakt, że został Świętym Kościoła katolickiego.

Jan Paweł II - co zostało nam po wielkim papieżu

Kult Jana Pawła II w Polsce trwa, ale niestety, z jego nauk niekoniecznie wiele pozostało. Również z dumy, którą naród polski prezentował, kiedy Polak pełnił najważniejszą funkcję w Kościele katolickim, jakby niewiele się zachowało. Choć tuż po śmierci papieża Polaka wydawać by się mogło, że jego życie znacząco Polskę odmieni - najwyraźniej nie odmieniło. - Nadszedł już czas! Nadszedł już czas świadectwa na polskiej ziemi! – wzywał papież podczas swojej ostatniej pielgrzymki do kraju. Głos starzejącego się, schorowanego papieża wzruszał, lecz niezbyt wiele zmienił. Poruszył na chwile serca rodaków, ale nie zmienił ich umysłów. Jan Paweł II podczas swoich pielgrzymek mówił o tym, że ludzie powinni się kochać, wspierać jeden drugiego, szukać dróg porozumienia, że to miłosierdzie buduje, a nienawiść jedynie niszczy. Wspominał, że życie jest największą wartością. Może warto pamiętać o tym, zamiast beznamiętnie wpatrywać się w święty obrazek z jego wizerunkiem. Aktywizacja, a nie stagnacja - to na pewno ucieszyłoby papieża bardziej, niż jedynie ulice, szkoły i pomniki jego imienia. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Podkarpacie: Samolot runął na ziemię! Są ranni
  2. Już NIE zobaczymy Kobuszewskiego. Bardzo smutna informacja dla fanów
  3. Co chce ukryć TVP? Milczą na jeden z najważniejszych tematów
Źródło: newsweek.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News