Jan Paweł II byłby wzruszony. Piękny gest Polaków dla papieża

Jan Paweł II byłby wzruszony. Piękny gest Polaków dla papieża Źródło: georgewbush-whitehouse.archives.gov

Gdyby żył, byłby wzruszony tym, co robią jego rodacy. Jan Paweł II zawsze wierzył w Polaków, ale to naprawdę piękny gest. Po tylu latach od jego śmierci, pamięć o nim wciąż jest bardzo żywa. 

Jan Paweł II przyszedł na świat 18.05, dziś jest więc 98 rocznica jego urodzin. Polacy wciąż bardzo pamiętają o Ojcu Świętym, który był ich rodakiem. Z tej okazji ponownie zrobili piękny gest. W przededniu rocznicy urodzin papieża otwarto wystawę autorstwa Janusza Wójcika i Krzysztofa Ogioldy „Jan Paweł II na Śląsku-Opolskim – Pamiętamy”. Ukazuje ona związki papieża z Opolszczyzną.

Jan Paweł II byłby wzruszony

Wzruszające plansze zawierają między innymi fotografie przedstawiające jego wizytę w 1983 roku na Górze św. Anny, dokumentację spotkań Jana Pawła II z biskupem Alfonsem Nossolem. Są to więc historie ludzi, na których życie papież Polak znacząco wpłynął. Wystawę na cześć papieża będzie można oglądać na parterze budynku starostwa do piątku 25 maja. To kolejne piękne i osobiste uczczenie jego pamięci. - Od 1935 roku byliśmy z Lolkiem sąsiadami, mieszkaliśmy obok siebie w tej samej kamienicy. Był zawsze bardzo pobożny i duchowo rozwinięty. Od dziecka zawsze dużo się modlił. Nie przypuszczałem jednak, że zostanie duchownym, wtedy jego największą pasją było aktorstwo. Nasze drogi rozeszły się w 1938 roku po maturze (...) Tak, tak - po maturze chodziliśmy na kremówki. Zresztą chodziliśmy na nie też wcześniej. Organizowaliśmy nawet zawody, kto jest w stanie ich więcej zjeść. Ja i Karol zjadaliśmy po 8, a rekordziści nawet po 14 - opowiadał Eugeniusz Mróz, który wypowiadał się na spotkaniu jeszcze przed otwarciem wystawy.  1. Watykan zataił treść listu Benedytka XVI! Dotyczy papieża Franciszka 2. Przełomowy układ z Watykanem. Papież Franciszek zmusił Arabów do ustępstw
  2. Watykan nie chce Polaka. Już nie będziemy mieć swojego papieża
  3. Watykan zataił treść listu Benedytka XVI! Dotyczy papieża Franciszka
  4. Z Benedyktem XVI jest źle. Ale przekazał słowa, które Kaczyński musi usłyszeć
Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu