Tych słów Jana Pawła II nigdy nie zapomnimy! Dziś są bardzo aktualne

Tych słów Jana Pawła II nigdy nie zapomnimy! Dziś są bardzo aktualne Źródło: wikipedia

Jan Paweł II jest bez wątpienia jednym z najbardziej zasłużonych Polaków w historii. Papież Polak podczas licznych pielgrzymek nie wahał się podejmować dialogu z wyznawcami innych religii. Wiele z jego słów, w miarę upływu czasu, tylko nabiera aktualności.

Jak Paweł II bez wątpienia był jedną z najważniejszych postaci XX wieku. Zarówno w sferze politycznej, jak i religijnej. Był powszechnie znany z odważnego głoszenia prawdy i ruchów, których nigdy wcześniej nie wykonywał żaden Ojciec Kościoła. Jednym z takich działań było nawiązywanie dialogu z przedstawicielami innych religii, zwłaszcza z Islamem. Jego słowa, kierowane do przedstawicieli wyznawców Allaha zawsze były pełne szacunku. W obecnej sytuacji, gdy napięcie pomiędzy Islamem a Chrześcijaństwem jest tak poważne, warto przypomnieć pewne jego słowa skierowane do muzułmanów.

Jan Paweł II - papież pojednania

Papież-pielgrzym miał jasno określony cel i metody, których był pewien, dlatego realizował je często wbrew powszechnej opinii środowiska kościelnego i politycznego. Przez to zyskał nie tylko wielu zwolenników, ale także znaczną ilość krytyków. Jednym z głównych zarzutów wobec niego były słowa, w których nawoływał do pojednania między chrześcijanami a muzułmanami, zaznaczając, że te dwie religie wyznają wiarę w jednego, tego samego Boga. - My, wszyscy chrześcijanie i muzułmanie żyjemy pod słońcem jedynego, miłosiernego Boga. Wspólnie wierzymy w jedynego Boga, Stworzyciela człowieka - mówił. - Chrześcijanie i wyznawcy Islamu, spotykamy się w wierze w jedynego Boga, naszego Stwórcę, Mistrza, sprawiedliwego i miłosiernego Sędziego. W naszym codziennym życiu wszyscy staramy się urzeczywistniać wolę Bożą, zgodnie z nauczaniem naszych Ksiąg Świętych. Wierzymy, że Bóg przenika nasze myśli i nasz świat, i że jego pełna miłości obecność towarzyszy nam każdego dnia - głosił papież Jan Paweł II.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Jan Paweł II głośno i otwarcie nawoływał do miłości i pojednania między dwiema wielkimi religiami, a jego szacunek do "konkurencyjnego" wyznania przysporzył mu wielu sympatyków wśród wyznawców Islamu.

Miłość, nie akceptacja

Jego zdaniem Chrześcijaństwo i Islam wyrażają wiarę w tego samego, jednego Boga, a tylko inaczej interpretują jego słowa. Jednak w dalszym ciągu jest to ten sam Bóg i na tej podstawie ich relacje powinny polegać na miłości i wzajemnym szacunku. Jednak należy zaznaczyć, że ciepłe słowa Jana Pawła II, wypowiadane do wyznawców Islamu, nie oznaczają nawoływania do jedności religii, ani też do akceptacji zasad drugiej religii. Zaznaczał, że nie wolno w ten sposób myśleć i podkreślał, że jedyną świętą i prawdziwą wiarą jest wiara katolicka. Wzajemna miłość i tolerancja nie może opierać się na akceptacji dla grzechu drugiej osoby. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Polak wśród ofiar lawiny na Mont Blanc
  2. Pierwszy od 6 lat przypadek choroby szalonych krów w Polsce
  3. Wyrzucili ją z domu, bo dostała miesiączki. 21-latka nie żyje
  4. Przyjaciel Karoliny Wajdy popełnił przerażające samobójstwo na jej oczach
  5. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News