Współpracownik Jana Pawła II napisał piorunujący list. Jego treść powaliła tysiące katolików

Współpracownik Jana Pawła II napisał piorunujący list. Jego treść powaliła tysiące katolików Źródło: youtube.com/ Krzysztof Łukaszewicz

Jan Paweł II miał w trakcie swojej posługi duszpasterskiej wielu współpracowników. Jeden z najbardziej zaufanych ludzi polskiego papieża - ksiądz Zenon Grocholewski. Duchowny, który zajmował prestiżowe stanowisko prefekta Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej, postanowił wysłać odważny list do biskupa Jędraszewskiego. Jego treść może szokować.

Jan Paweł II mianował Zenona Grocholewskiego na jedną z najważniejszych postaci zasiadających na papieskich urzędach. Duchowny, który był prefektem Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej, postanowił wysłać osobisty list do kontrowersyjnego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. To, co napisał ksiądz do duchownego sprzeciwiającego się LGBT, może szokować.

Jan Paweł II mianował go na ważne stanowisko. Teraz pisze listy do Jędraszewskiego

Grocholewski w swoim piśmie wysłanym do arcybiskupa Jędraszewskiego zaznacza, że jest dumny z postawy duchownego. źródłem tej dumy miałoby być kontrowersyjne zachowanie metropolity krakowskiego, który słynie z tego, że jest stanowczym przeciwnikiem osób o orientacji seksualnej innej niż heteroseksualna.

- Korzystając z okazji, pragnę wyrazić Ci moje wysokie uznanie dla Twego umiłowania prawdy, Kościoła, Polski, dla Twego poczucia odpowiedzialności za powierzoną Ci misję, realizmu, odwagi w głoszeniu prawdy objawionej i zdrowego rozsądku - głosiło pismo wysłane do Marka Jędraszewskiego.

Nie da się ukryć, że takie pochlebstwa w stronę duchownego, który wyzywa osoby innej orientacji seksualnej "zarazą" jest bardzo niespodziewane. W dalszej części pisma znajduje się nawet atak na wszystkich, którzy potępiają postawę metropolity krakowskiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Grocholewski atakuje krytyków abp Jędraszewskiego

Zdaniem byłego, zaufanego człowieka Jana Pawła II, wszystkie osoby krytykujące abp Marka Jędraszewskiego mylą się. Jego postawa powinna być, według listu, odbierana jako wzorcowa. Wszystkie osoby krytykujące mocne słowa duchownego mają stosować „prostackie impertynencje".

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje gwiazdor "M jak miłość", "Klanu", "Ekstradycji" i innych największych hitów. Smutna wiadomość obiegła media
2. Prawda o śmierci Anny Jantar jest inna? Tragiczne wydarzenia wyszły na jaw po latach

- Jestem przekonany, że Twojej miłości w ten sposób uskutecznianej nie potrafią przytłumić, a tym mniej zgasić, niedorzeczne krytyki, niezrozumienie ani obraźliwe i prostackie impertynencje - podkreślił dosadnie Grocholewski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia
  2. Ceny w 2020 r. zwalają z nóg. Najbardziej podrożeje kilka podstawowych rzeczy
  3. Ojciec przez 4 lata wykorzystywał nastoletnią córkę. Gdy trafiła do szpitala z ostrym bólem brzucha, stało się najgorsze
  4. Skandal na weselu. Z zemsty na narzeczonej upokorzył ją nagraniem z ukrytej kamery na oczach gości
  5. Niewyobrażalne, nie do opisania. Córka Gessler zamieściła najbardziej skandaliczne zdjęcie roku

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News