Niebawem minie 100 lat od narodzin Jana Pawła II. Niewiele osób wie o smutnych chwilach, które przeżył jako dziecko

Niebawem minie 100 lat od narodzin Jana Pawła II. Niewiele osób wie o smutnych chwilach, które przeżył jako dziecko Źródło: Wikimedia Commons

Jan Paweł II zmarł już ponad 14 lat temu, a niedługo będzie setny rok od jego narodzin. O pewnych faktach z życia papieża-Polaka, wiele osób wciąż nie wie, w dzieciństwie przeżył wiele smutnych chwil.

Jan Paweł II, czyli Karol Wojtyła miał wyjątkowo smutne dzieciństwo. Jeszcze jako chłopiec przeżył wiele dramatycznych chwil, sam również otarł się o śmierć. O tych kilku faktach wie bardzo mało osób.

Jan Paweł II miał dzieciństwo pełne bólu

Papież-Polak w swoim testamencie zdradził, że miał starszą siostrę, o której mało kto wie. Jak się okazało, niestety nigdy nie miał okazji jej poznać. Olga Maria Wojtyła zmarła jeszcze zanim mały Karol przyszedł na świat. Urodziła się 7 lipca 1916 roku i przeżyła jedynie 16 godzin, dwa dni później wyprawiono jej pogrzeb. Przyszły papież urodził się dopiero 4 lata później.

Jakby tego było mało, gdy miał 9 lat, zmarła jego ukochana mama, Emilia. Dowiedział się o tym od swojej nauczycielki w szkole, którą ojciec poprosił o przeprowadzenie tej rozmowy, bo sam nie był w stanie tego zrobić. Dla Karola seniora było to tak trudne przeżycie, że na zawsze zamknął pokój małżeński, a sam zamieszkał w pokoju syna.

Karol Wojtyła jako nastolatek był o krok od śmierci

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Trzy lata później Jan Paweł II przeżył kolejną stratę. Jego 26-letni brat, lekarz, zmarł z powodu zakaźnej choroby, szkarlatyny. Był to również wielki cios dla głowy ich rodziny. Nieomal doszło do kolejnej tragedii, która kompletnie załamałaby Karola seniora, gdyby nie prawdziwy cud.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat w domu Justyny Steczkowskiej. Nie jest dobrze, ręce same opadają
2. Co najmniej 90 osób nie żyje, w tym wielu uczniów. Ofiar może być znacznie więcej, tragiczne informacje z zagranicy

Jeszcze w czasach gimnazjalnych, młody Karol Wojtyła z ojcem udali się do jadłodajni zaprzyjaźnionej rodziny Banasiów, rodziców kolegi przyszłego papieża. Stałym bywalcem był policjant, który zostawiał w lokalu swoją broń, gdy czuł, że wypił za dużo. Przez to było blisko tragedii, gdy mały Banaś chciał wystraszyć Karola i wymierzył do niego z broni. Przez przypadek broń wystrzeliła, ale kula ominęła nastoletniego Lolka. Lata później, kiedy już był papieżem, również strzelano do niego z pistoletu, ale i wtedy opatrzność czuwała.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jej nogi są w pełni sprawne, a mimo to porusza się na wózku. Od lat szuka lekarza, który uczyni z niej osobę niepełnosprawną
  2. Nie żyje mężczyzna, który uratował życie młodym piłkarzom. Zmarł po długiej walce z chorobą
  3. Podchodzi do bezdomnego psa i robi rzecz, która nie mieści się w głowie. Nie wiedziała, że wszystko się nagrywa
  4. Druzgocące słowa Kurdej-Szatan. Nikt nie wiedział o dramacie, przez który przechodzi
  5. Weterynarz zajrzał do pyska psa i oniemiał. Wyciągnął przedmiot, który tkwił tam przez kilka lat

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News