Jan Paweł II i Benedykt XVI dostawali ogromne pieniądze od księdza-pedofila? Media przekazały porażające informacje

Jan Paweł II i Benedykt XVI dostawali ogromne pieniądze od księdza-pedofila? Media przekazały porażające informacje Źródło: Flickr

Jan Paweł II oraz Benedykt XVI mieli należeć do grona kapłanów, którzy według "Washington Post" otrzymali ogromne kwoty od kardynała-pedofila. Przedstawiciele duchownych nie chcą dziś zabrać głosu w tej kontrowersyjnej sprawie.

Jan Paweł II oraz jego następca, Benedykt XVI, to tylko dwaj spośród szerszego grona kapłanów, do których trafiać miały ogromne sumy z inicjatywy byłego już kardynała Theodore'a McCarricka. W sumie, przez prawie dwie dekady, winny pedofilii duchowny przesłał innym księżom ok. 600 tys. dolarów. Część z nich miała za to czynnie uczestniczyć w procesie podejmowania decyzji o jego przyszłości w Kościele.

Jan Paweł II, Benedykt XVI i pieniądze od księdza-pedofila

"Washington Post" w swoich twierdzeniach opiera się o dane z rachunku waszyngtońskiej diecezji, gdzie McCarrick pracował od 2001 roku. Jak donosi redakcja, konto służyło do rozporządzania datkami od bardzo bogatych wiernych. Winny pedofilii duchowny robił to samodzielne, rozsyłając je zgodnie z własnym uznaniem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według informacji przekazanych przez medium, "od 2001 do 2005 roku McCarrick przesłał 90 tys. USD papieżowi Janowi Pawłowi II". Benedykt XVI "otrzymał 291 tys. USD, z czego większość 250 tys. USD w czeku z maja 2005 roku". Największa kwota spłynęła więc na miesiąc po wybraniu go na papieża.

Watykańska afera z tysiącami dolarów w tle

Dzisiaj grzeje: 1. Rzucił kochankę i wrócił do żony. Kilka miesięcy później dostał bardzo dziwną pocztówkę
2. Porażająca tragedia w McDonald's, nie żyje dwoje pracowników. Nagła, okropna śmierć

Pieniądze miały trafiać rzekomo przede wszystkim na cele charytatywne, jak je przynajmniej opisywano. Niektóre czeki wypisano za to oficjalnie jako wyraz uznania dla posługi poszczególnych kapłanów. Nieco więcej na temat sprawy kardynała-pedofila dowiemy się zapewne z watykańskiego raportu, który wkrótce zostanie ujawniony. Opisano w nim przebieg sprawy McCarricka, wydalonego w lutym przez papieża Franciszka ze stanu duchownego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Spędził dwa dni na balkonie, bez jedzenia i schronienia. Interweniowała policja, dlaczego właściciele nie poniosą konsekwencji?
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Tysiące Polaków ma urządzenia tej firmy w domu. Producent ostrzega, jedno z nich jest wyjątkowo niebezpieczne, grozi im pożar
  4. Podglądała i szydziła z prania swoich sąsiadów. Gdy poznała prawdę zdębiała
  5. Pod choinkę dostała od teściowej malutki prezencik. Gdy go odpakowała, zaniemówiła, a oczy zaszły jej łzami

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News