Media je przemilczały. 14 lat temu, podczas pogrzebu Jana Pawła II miały miejsce dziwne zjawiska

Media je przemilczały. 14 lat temu, podczas pogrzebu Jana Pawła II miały miejsce dziwne zjawiska Źródło: Wikimedia Commons/Ricardo Stuckert/PR

Jan Paweł II był dla Polaków niezwykle ważną personą, toteż jego śmierć była prawdziwym dramatem dla wielu. Gdy miliony osób oglądały pogrzeb papieża Polaka, wszyscy zauważyli dziwne zjawiska.

Gdy Jan Paweł II został wybrany papieżem, w Polsce zapanowała radość. Był to pierwszy (i jak dotąd ostatni) Polak na Tronie Piotrowym, ponadto pierwszy od 455 lat papież niebędący Włochem. Z racji, że Karol Wojtyła często wybierał się na pielgrzymki, został zapamiętany przez cały świat, a jego pogrzeb śledzono uważnie nie tylko w Polsce. Każdy, kto pamięta 8 kwietnia 2005 roku, mógł zauważyć, że na ceremonii pogrzebowej działy się dziwne rzeczy.

Jan Paweł II pożegnany przez wiernych. Na ceremonii działy się dziwne rzeczy

Trumnę z ciałem Jana Pawła II rozłożono na dywanie leżącym na placu św. Piotra. Na miejscu obecnych było kilka tysięcy kardynałów, arcybiskupów, biskupów i kościelnych patriarchów. Ponadto obecnych było 200 prezydentów i premierów oraz przedstawicieli innych religii. Na placu zgromadziło się także 300 tysięcy wiernych, a w Rzymie rozstawiono ekrany transmitujące pogrzeb, przed którymi zgromadziło się łącznie 5 milionów wiernych.

Śledzący te wydarzenia mogą pamiętać, jak na trumnie papieża Polaka leżał ewangeliarz. Nagle jego strony zaczął rozwiewać wiatr, co zwróciło uwagę wszystkich zgromadzonych. Po przerzuceniu wszystkich stron ostatecznie wolumin zamknął się, co wyglądało bardzo symbolicznie. Według wiernych był to znak od boga, a "wokół ołtarza wiał duch święty".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mało znany, przemilczany przez media cud, który wydarzył się w trakcie pogrzebu Jana Pawła II

Niewiele osób jednak wie, że w trakcie pogrzebu Jana Pawła II doszło do innego wydarzenia, które zadziwiło wiernych. W stolicy Meksyku w dniu pogrzebu papieża Polaka ustawiono telebimy w bazylice Matki Bożej z Guadalupe. Zanim zaczęły się uroczystości, przez miasto przetaczała się procesja z papamobilem, w którego środku był pusty fotel. Na tym samym fotelu Jan Paweł II siedział na pielgrzymce w Meksyku.

Dzisiaj grzeje: 1. Jan Englert pokazał 19-letnią córkę. Jest zjawiskowo piękną kobietą, można pozazdrościć
2. Nie żyje legenda piłki nożnej. Grał w historycznym remisie Polaków na Wembley

Gdy procesja dotarła do bazyliki, siedzisko wyjęto i wprowadzono do świątyni. Kiedy postawiono fotel we wrotach bazyliki, nagle usiadł na nim gołąb. Stało się to dokładnie w momencie, w którym wiatr zaczął przewracać strony ewangeliarza w Watykanie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fakt, o którym rząd milczy, w kontekście wzrostu emerytur. Najubożsi emeryci zostaną najbardziej pokrzywdzeni
  2. Święta z "niespodzianką". 6,5 mln Polaków będzie miało przykry problem
  3. Pierwszy dzień zimy zaskoczył nawet synoptyków. IMGW już szykuje się do wydania alertów pogodowych
  4. Syn Maryli Rodowicz wypowiedział się na temat rozwodu rodziców. Bolesne słowa dla każdej matki
  5. Na Pomorzu tata zabił 5-letnią Milenkę. Nie poszedł do więzienia, mieszkańcy zamarli

Źródło: Deon

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News