Ujawniono nieznane dotąd fakty o matce Jana Pawła II. Z jej ciałem po śmierci działy się niebywałe rzeczy

Ujawniono nieznane dotąd fakty o matce Jana Pawła II. Z jej ciałem po śmierci działy się niebywałe rzeczy Źródło: pixabay/jerycho1960

Jan Paweł II był dla Polaków najważniejszą postacią w Kościele Katolickim. W roku 2020 mija 100 lat od kiedy na świat przyszedł papież, a ostatnio światło dzienne ujrzały nieznane fakty dotyczące jego matki. Niewiele osób wiedziało, co po jej śmierci działo się z jej ciałem.

Jan Paweł II przyszedł na świat 18 maja 1920 w Wadowicach. Rodzina w której pojawił się na świecie, żyła niezwykle skromie. Jan Paweł II nie miał pozytywnych wspomnień z dzieciństwa - kiedy miał 9 lat, przyszło mu pogodzić się z odejściem mamy.

Jan Paweł II i luki w biografii

Był 13 kwietnia, kiedy zmarła mama Jana Pawła II. To właśnie fakty dotyczące jej śmierci wyszły na jaw. Okazuje się, że ciało mamy papieża znajduje się w dwóch grobach. Emilia Wojtyła spoczywa na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Do dziś nikt nie miał pojęcia, że po śmierci kobieta doczekała się dwóch nagrobków.

Milena Kindziuk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, która zajęła się problemem pochówku Emilii Wojtyły, zauważa, że w biografiach dotyczących papieża często występuje błąd, który dotyczy grobu jego matki. Z licznych biografii można dowiedzieć się, że Emila Wojtyła początkowo spoczęła w Wadowicach, po czym jej ciało zostało pochowane w Krakowie. Jednak prawda dotycząca jej pochówku jest zupełnie inna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Badania nad miejscem pochówku Emilii Wojtyła

Prawda wyszła na jaw, kiedy Milena Kindziuk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zaczęła badać rodzinną historię papieża. W początkowych etapach badań ustaliła, że na tym samym cmentarzu w Krakowie znajdują się dwa nagrobki. Jeden pochodzi z roku 1929, a drugi z roku 1934.

Oba nagrobki zachowały się do dzisiaj. Przy okazji badania sprawy okazało się, że kiedy Emilia Wojtyła zmarła w 1929 roku jej ciało zostało złożone w rodzinnym grobie, należącym do rodziny Kuczmierczyków.
Minęło pięć lat, po których przeprowadzona została ekshumacja, a jej ciało zostało przeniesione do kolejnego nagrobka.

Dzisiaj grzeje: 1. Emeryci drżą, zostało zaledwie kilka dni. Jeśli zapomną o jednej rzeczy, ZUS będzie bezwzględny

2. Co tam się dzieje? Rozpoczęli okupację Biedronki, klienci nie mogą zrobić zakupów

Obecnie ciało Emilii Wojtyły spoczywa w drugim grobie, który znajduje się w wojskowej części cmentarza. Do żony dołączył zmarły w 1941 roku ojciec papieża.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wystarczą trzy daktyle dziennie. Ich wpływ na nasz organizm jest niesamowity
  2. Znany dziennikarz przekreśla szansę Dawida Kubackiego. "Stefan Kraft jest regularny jak Liverpool"
  3. Oryginalny przepis na pączki sprzed 100 lat zdumiewa łatwością. Lepszych nie da się zrobić w domu, tylko kilka minut pracy
  4. Brak słów. Ojciec pokazywał 7-letniej córce jak odbywa stosunki i dawał jej całować genitalia. Wszystko pokazywał w sieci
  5. Przystawiła kawałek mięsa do głodnego jamniczka. Później wydarzyło się istne szaleństwo, filmik obejrzały już miliony ludzi
  6. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy

źródło: interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News