Papież na własność za 160 zł. Dzieciaki wprost nie mogą się oprzeć

Papież na własność za 160 zł. Dzieciaki wprost nie mogą się oprzeć Źródło: Flickr/Levan Ramishvili

Jan Paweł II dla dziecka za niecałe 160 zł? Brzmi jak absurd, ale właśnie na taki pomysł wpadła pewna firma, która twierdzi, że pomysł konsultowała z Kościołem. Rozgorzała dyskusja.

Jan Paweł II w Polsce jest otoczony ogromnym kultem, który umocniła jego kanonizacja z 2011 roku. Dlatego z jego wizerunkiem trzeba obchodzić się bardzo ostrożnie, bowiem jeden nierozważny ruch może wywołać nie lada kontrowersje. Dokładnie tak samo było w tym przypadku - w trzech sklepach z dewocjonaliami za 159 zł można kupić Jana Pawła II dla dziecka.

Jan Paweł II za 159 zł. Kontrowersyjny pomysł

Sprawa dotyczy maskotek z wizerunkiem Jana Pawła II. Prosto od producenta trafiły do przynajmniej trzech firm handlujących dewocjonaliami w Polsce. Owe firmy widzą one w tym nic niestosownego. Jedna z nich stwierdziła nawet, że jeśli są sprzedawane dla dzieci maskotki z superbohaterami z komiksów, to dlaczego nie mogą być sprzedawane z polskimi świętymi?

Dziennikarze Faktu dotarli do autorki pomysłu - prezes fundacji "Podaruj radość", Kamili Drzewieckiej. Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej uważa, że maskotki pomogą w zakorzenieniu u dzieci chrześcijańskich wartości i postaw moralnych. Stwierdziła, że to świetny sposób, aby przybliżyć dzieciom sylwetki świętych.

- Przytulenia potrzebuje każdy z nas, dziecko szczególnie, a czy przytula się do Barbie czy do postaci choćby św. Józefa, czy Maryi jest już kwestią decyzji rodziny. Pamiętajmy, że to dorośli kreują rzeczywistość dziecka - zaznaczyła w rozmowie z "Faktem".

Pomysłodawczyni dostała w tej sprawie list z Watykanu

Drzewiecka pokazała dziennikarzom list z Watykanu, w którym zalecano konsultacje z kapłanami w Polsce. Twierdzi, że tak właśnie zrobiła i otrzymała zgodę. Ponadto wymieniła listę kapłanów, którzy poparli jej projekt.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ


- Jak słusznie Pani zauważyła, forma takiej pomocy, zwłaszcza dotycząca sfery religijnej, musi zostać wcześniej skonsultowana z kompetentnymi osobami. Dlatego pomysł tzw. przytulanek należy omówić z duszpasterzem właściwym dla miejsca swojej posługi - można było przeczytać w liście od Watykanu.

Dzisiaj grzeje: 1. W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzej
2. Jeśli to możliwe, zostańcie w domach. Co roku zabija 40 tys. ludzi w Polsce, niebezpieczeństwo smogu jest realne

Zaznaczyła, że maskotki szyje się ręcznie w Polsce, gdzie poddawane są również testom bezpieczeństwa. Ponadto sama wykorzystuje maskotki w przedstawieniach dla dzieci, które mają przybliżyć im historię świętych. Maskotkę można zamówić z wybranym napisem na stopie świętego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Dobre wiadomości dla pracowników z długim stażem. Będzie chronić ich specjalna dyrektywa
  3. Zjawiskowa dziewczyna Janosika ma już 70 lat. O jej dramatycznych losach mało kto wiedział
  4. Smutek nie do opisania. Nie żyje Krystyna Siwiec
  5. Polskie gwiazdy, które są homoseksualne. Na pewno nie wiedziałeś o wszystkich, 7 pozycja wbija w ziemię

Źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News