Papież Franciszek wypowiedział się o Janie Pawle II. Piękne słowa: "Wspominamy go z wielką miłością i uznaniem"

Papież Franciszek wypowiedział się o Janie Pawle II. Piękne słowa: "Wspominamy go z wielką miłością i uznaniem" Źródło: MASSIMO CAPODANNO/ EAST NEWS

Jan Paweł II urodził się niemalże 100 lat temu. O nadchodzącej rocznicy przypomniał dzisiaj podczas modlitwy papież Franciszek. Padło wiele pięknych słów na temat papieża Polaka i jego zasług dla całego świata.

Jan Paweł II przyszedł na świat 18 maja 1920. W związku ze zbliżającą się setną rocznicą jego narodzin temat ten poruszył dziś po modlitwie papież Franciszek. Przede wszystkim podkreślił, że do dziś "wspominamy go z wielką miłością i uznaniem".

Setna rocznica narodzin Jana Pawła II. Papież Franciszek wypowiada piękne słowa

- Jutro przypada setna rocznica urodzin świętego Jana Pawła II w Wadowicach w Polsce. Wspominamy go z wielką miłością i uznaniem. Jutro o godz. 7 rano odprawię transmitowaną na cały świat mszę świętą przy ołtarzu, gdzie spoczywają jego doczesne szczątki. Z nieba niech dalej wstawia się za lud Boży i za pokój na świecie - powiedział po odmówieniu modlitwy maryjnej Regina Coeli w bibliotece Pałacu Apostolskiego papież Franciszek. 

Msza będzie odprawiona przy grobie Jana Pawła II w kaplicy Świętego Sebastiana w bazylice watykańskiej. Jak z radością dodał Franciszek, w wielu krajach wierni już jutro będą mogli się spotkać w kościołach, by świętować ważną uroczystość. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Papież Franciszek podczas sobotniej modlitwy apeluje do wiernych

Podczas sobotniej modlitwy papież Franciszek poruszył także sprawę, która ma miejsce we Włoszech i w Watykanie. "Postępujmy zgodnie z normami, z wymogami, by w ten sposób strzec zdrowia każdego" apelował do wiernych. Zgodnie z oficjalnym rozporządzeniem na terenie Włoszech już od jutra będą możliwe z udziałem wiernych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegły zdjęcia Dudy z wypadu w Bieszczady. Wszyscy zwrócili uwagę na jeden szczegół

2. Do sieci trafiło zdjęcie Małgorzaty Kożuchowskiej, a fanów zatkało. Nikt nie widział jej jeszcze w podobnym wydaniu

- Oczywiście z powodu pandemii to piękne wydarzenie wiary zostało przełożone. Ale pragnę skierować serdeczne myśli do chłopców i dziewcząt, którzy mieli po raz pierwszy otrzymać Eucharystię. Najdrożsi, zachęcam was, byście przeżywali ten czas oczekiwania jako okazję do tego, by lepiej się przygotować, modląc się, czytając katechizm, by pogłębić znajomość Jezusa, wzrastając w dobroci i służbie na rzecz innych - powiedział Franciszek, przypominając, że maj jest miesiącem komunii świętych. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Złowieszcze słowa Krzysztofa Jackowskiego. Dotyczą Warszawy
  2. Skandal w Niemczech. Łukasz Piszczek zaatakowany przez wrogich kibiców
  3. Rząd cofnął jeden z najbardziej denerwujących zakazów, ale jest haczyk. Polacy łapią się za głowy, w praktyce może być ciężko
  4. Po latach wyszła skrywana prawda o Irenie Kwiatkowskiej. Ciężko uwierzyć, padły mocne słowa
  5. Dramat w rodzinie aktorki z "Klanu", musiała oddać matkę do domu opieki. Sytuacja jest tragiczna
  6. Zużyte torebki po herbacie są bardzo cenne, źle że lądują w koszu. Przenigdy ich nie wyrzucaj, można je wykorzystać i zaoszczędzić pieniądze

źródło: RMF FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News