Tak wygląda grób Jana Pawła II. Smutny widok dla katolików z całego świata

Tak wygląda grób Jana Pawła II. Smutny widok dla katolików z całego świata Źródło: wikipedia

Jan Paweł II pochowany został w Watykanie zgodnie z tradycją Kościoła katolickiego. Jego grób odwiedzają wierni z całego świata, a patrząc na to, co zostało po ich ukochanym papieżu, ogarnia ich niemiłosierny smutek.

Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku - data ta na zawsze zostanie zapamiętana przez wszystkich Polaków. Tego dnia po wieloletniej walce z chorobą odszedł pierwszy Polak, który został papieżem. Dla wielu wierzących jest on jedną z najważniejszych postaci w polskiej historii.

Jan Paweł II - ostatnie pożegnanie 

Pogrzeb papieża pochodzącego z Polski odbył się sześć dni po śmierci duchownego. Uroczystości żałobne odbyły się w stolicy papieskiej, w Watykanie. Zgodnie z danymi przedstawianymi przez włoską prasę, w pogrzebie wzięło udział 300 tysięcy wiernych znajdujących się na placu oraz 4 miliony pielgrzymów, dla których zabrakło miejsca. Statystyki te potwierdzają, że ostatnie pożegnanie papieża było największym wydarzeniem w Kościele katolickim od lat. Oprócz zgromadzonych pielgrzymów, pojawili się także przedstawiciele państw z całego świata.

Nabożeństwo zostało przeprowadzone w pięciu językach i było transmitowane na całym świecie, gromadząc przed ekranami telewizorów niezliczoną ilość wiernych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jan Paweł II - grób znajdujący się w Bazylice św. Piotra

Od razu po śmierci ciało papieża znajdowało się w zdobionym hallu Pałacu Apostolskiego, czyli w Sali Klementyńskiej. Dzień później zostało ono przeniesione do Bazyliki św. Piotra. Wierni z całego świata mylnie szukają grobu Jana Pawła II w Grotach Watykańskich.

W związku z beatyfikacją papieża, płyta nagrobna została wymieniona, a poprzednia została przewieziona do kościoła w Łagiewnikach pod Krakowem.

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Dymna zrobiła coś NIEMOŻLIWEGO! Legendarna aktorka uratowała mężczyznę przed samobójstwem
2. Jest niebezpiecznie, możliwe zagrożenie życia i zdrowia. Polsat przekazał alert dla czterech województw

Żeby odnaleźć grób Jana Pawła II, trzeba skierować się w prawą stronę w Bazylice św. Piotra. Jego grób jest bardzo często odwiedzany przez wiernych z całego świata, których pomimo upływu lat nadal można znaleźć zalanych łzami wzruszenia na widok grobu papieskiego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Seniorzy mogą POŻEGNAĆ SIĘ z dodatkowymi pieniędzmi z waloryzacji emerytur. Wygrało 500 plus
  2. 13. emerytury nie zostaną wypłacone? Przykre doniesienia
  3. Przestali go karmić, umierał w męczarniach. Rodzice nie mieli litości dla 22-miesięcznego dziecka
  4. Wszyscy szukali jej przez kilka tygodni. Zaginiona nastolatka pojawiła się tysiące kilometrów za polską granicą
  5. W latach 90. wszyscy go kochali. Wylądował w szpitalu w koszmarnym stanie, przerażające zdjęcie

źródło: wikipedia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News