Jan Paweł II jest dla prezydenta ogromnym autorytetem.
Screen Facebook Andrzej Duda
Jakub Kossakowski - 14 Maja 2020

Andrzej Duda apeluje do wszystkich Polaków. Powołał się na Jana Pawła II

Ostatnie wystąpienie Andrzeja Dudy bez wątpienia wzbudziło ogromne emocje. Podczas niego prezydent powołał się na autorytet, jakim jest dla niego Jan Paweł II. Obok takich słów ciężko przejść obojętnie. Jaki apel do Polaków wygłosił Andrzej Duda podczas transmisji na żywo na platformie Facebook?

Nie da się ukryć, że Jan Paweł II to postać, która dla wielu Polaków jest ogromnym autorytetem. Podczas swojego wystąpienia na żywo Andrzej Duda odniósł się do przesłania, jakie jego zdaniem miał polski papież. Do czego namawiał prezydent?

Zdjęcie jest na pierwszy rzut oka niepozorne.Przyjaciółki zrobiły sobie pozornie zwykłe zdjęcie. Mało kto potrafi zauważyć upiorny szczegół w tleCzytaj dalej

Andrzej Duda odniósł się do przesłania jakie miał dla Polaków Jan Paweł II

Niedawno wspominaliśmy rocznicę śmierci polskiego papieża. Bez wątpienia nauki, które przekazywał Jan Paweł II wciąż są bliskie sercu wielu osób. Podczas ostatniej transmisji na żywo, Andrzej Duda powołał się na papieża. Co jego zdaniem powinniśmy wyciągnąć z jego przesłania?

Internauci nie mogli się doczekać, aż Andrzej Duda odpowie na pytania, które ich najbardziej nurtowały. Nie jest wielkim zaskoczeniem, że znaczna część zapytań dotyczyła pandemii. Prezydent w pewnym momencie odniósł się do ostracyzmu, z którym spotykają się osoby zainfekowane. Powołał się wówczas na przesłanie, które jego zdaniem miał dla Polaków Jan Paweł II.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Znaki zodiakuLepiej uważać na kilka znaków zodiaku. Są okropnymi plotkarzami, nie mają żadnych skrupułówCzytaj dalej

Prezydent wyraził stanowczy sprzeciw nienawiści względem osób zainfekowanych

- Proszę o to żeby powstrzymać się od zdumiewających mnie zachowań. Bo można przeczytać w internecie różne, jak to mówi młodzież, hejterskie wypowiedzi. Jesteśmy jedną wspólnotą. Jesteśmy jednym narodem. Zachorowanie na koronawirusa może dotknąć każdego z nas. Zachowajmy zdrowy rozsądek. Nikt z nas nie chciałby zostać opuszczony i postponowany przez innych tylko dlatego, że został zarażony. Proszę o odpowiedzialność i solidarność. Zwłaszcza w tych dniach kiedy będziemy obchodzić setną rocznicę urodzin Jana Pawła II. Proszę o to, żeby osoby z pokolenia JP2 pamiętały o jego nauce. Chociażby o solidarności i o tym co znaczy być jednym narodem - powiedział Andrzej Duda podczas wystąpienia na żywo na platformie Facebook.

Z całą pewnością słowa, które powiedział Andrzej Duda można uznać za istotne. W tych trudnych czasach solidarność jest niezwykle cenną wartością. Tylko wspólnymi siłami możemy powstrzymać rozprzestrzenianie się pandemii. W związku z tym warto wziąć na poważnie wypowiedź prezydenta. Niezależnie od tego czy Jan Paweł II jest dla nas autorytetem, czy też nie.

Dzisiaj grzeje:

1. W transmisji na żywo prezydent Duda ujawnił rodzinny dramat. Jego bliski został niestety zakażony

2. Nie żyje aktor ”Świata według Kiepskich”. Córka przekazała bardzo smutną wiadomość

Całe wystąpienie Andrzeja Dudy spotkało się z ogromnym zainteresowaniem internautów. Oprócz nawoływania do solidarności w dobie pandemii, prezydent odniósł się również do kwestii ogromnej liczny zachorowań na Śląsku i wielu innych nurtujących zagadnień. Nie da się ukryć, że kontakt głowy państwa z obywatelami jest niezwykle istotny i może rozwiać wiele wątpliwości. Z pewnością jest to bardziej pożądane zachowanie niż udział w akcji, która ma na celu zbiórkę na rzecz szpitali będących niedostatecznie dofinansowanych przez rząd.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pobił na śmierć matkę swoich dzieci. Klaudia została zabita gołymi rękoma
  2. Andrzej Gołota bohaterem wielkiego skandalu. Błagali go, aby przestał, ale on bił dalej
  3. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje. Niestety, wśród ofiar jest 18-latka
  4. Niebywała pomyłka dużego banku w Polsce. Chodzi o wielkie pieniądze
  5. Gwiazda "DDTVN" wyjawiła zatrważającą diagnozę dla swojego dziecka. Smutne rokowania, mózg może nie wytrzymać
  6. Ceny młodych polskich warzyw i owoców zwalają z nóg. Truskawki, bób i ziemniaki kosztują fortunę

Roksana Węgiel - sekretRoksana Węgiel zdradziła swój sekret. Rewelacja na aktualne dniCzytaj dalej

Źródło: Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News