Jan Paweł II postrzelony został dokładnie 39 lat temu
GABRIEL BOUYS EAST NEWS
Agata Jaroszewska - 13 Maja 2020

Dziś mija 39 lat od zamachu na Jana Pawła II. O 17:19 Mehmet Ali Agca strzelił do papieża na placu św. Piotra

Jan Paweł II był papieżem kochanym na całym świecie. Zupełnie zmienił sposób odbierania Stolicy Apostolskiej wśród wiernych. Dziś przypada 39. rocznica zamachu na życie papieża Polaka. Wydarzenie to wstrząsnęło wszystkimi, cały świat wstrzymał wtedy oddech.

Jan Paweł II 13 maja 1981 został postrzelony w czasie odbywania audiencji z pielgrzymami zgromadzonymi na Placu św. Piotra. Papież dokładnie o 17:19 osunął się na ziemie i zaczął krwawić. W stronę Jana Pawła II oddano aż dwa strzały i w poważnym stanie przetransportowano go do kliniki Gemelli, tam był kilka godzin operowany przez najlepszych lekarzy. Szybko ustalono, że strzelającym był 23-letni Mehmet Ali Ağca, z którym później spotkał się papież wybaczając mu jego czyn. Cały świat wstrzymał wtedy oddech oczekując wieści na temat stanu jego zdrowia. Wydarzenie na stałe zapisało się na kartach historii i dziś przypada mija dokładnie 39 lat od zamachu na następce św. Piotra.

Źródło: Polskie Radio 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News