Usunięto pomnik z Janem Pawłem II i kustoszem bazyliki w Licheniu

Usunięto pomnik z Janem Pawłem II i kustoszem bazyliki w Licheniu Źródło: Wikipedia/Albertus teolog

Jan Paweł II należy do najbardziej znanych i wielbionych Polaków w historii, dzięki czemu doczekał się w naszym kraju wielu pomników. Jeden z nich został właśnie usunięty. Wywołało to ogromne kontrowersje.

Jan Paweł II, dzięki wielu latom swojej posługi jako papież, dziś jest postacią szanowaną na całym świecie. Od jego śmierci minęło już kilkanaście lat, jednak wierni na całym świecie wciąż wspominają czasy pontyfikatu polskiego duchownego, który został uznany za jednego z najważniejszych papieży w historii. Jego dokonania były tak znaczące, że dorobił się wielu pomników na całym świecie, nie tylko w Polsce.

Jeden z nich został jednak w ostatnim czasie usunięty, co wywołało ogromne poruszenie wśród wiernych. Od razu zaczęli oni zastanawiać się, jaki jest właściwy powód takiego czynu. Okazuje się, że tajemnicze zniknięcie nie jest bezpodstawne.

Jan Paweł II ma pomniki na całym świecie

Przed bazyliką w Licheniu od wielu lat stał pomnik przedstawiający dwie ważne postacie dla tego miejsca. Jedną z nich jest Jan Paweł II, natomiast drugą ksiądz Eugeniusz Makulski, jeden z budowniczych bazyliki i jej wieloletni kustosz. Pełnił on tę ostatnią funkcję przez niemal 40 lat i postanowił uhonorować własne czyny, przedstawiając siebie samego tuż obok głowy Kościoła.

W ostatnim czasie pomnik zniknął, co wywołało wiele podejrzeń. Ostatecznie sami duchowni przyznali, że zamierzają pozbyć się wszelkich połączeń Makulskiego ze świątynią, co ma związek z premierą filmu "Tylko nie mów nikomu" autorstwa braci Sekielskich. Kustosz bazyliki w Licheniu pojawił się w produkcji znanego dziennikarza i został przedstawiony w negatywnym świetle.

Jan Paweł II cieszy się powszechnym szacunkiem

Zakon marianów, do którego należał Makulski, odcina się od swojego wieloletniego członka, nie chcąc, by podejrzenia o jego akty pedofilskie wpłynęły na postrzeganie pozostałych duchownych. Oznacza to, że kustosz bazyliki w Licheniu zostanie usunięty także z pomnika z papieżem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Pomnik zostanie zmieniony, a inne miejsca, w których jego wizerunek był eksponowany, będą usunięte. Nie oznacza to, że zostanie wykreślony z historii, bo tego się nie da, natomiast ksiądz prowincjał zdecydował o podjęciu takich kroków - głosi oświadczenie Marianów.

Sama postać Jana Pawła II ma pozostać na pomniku po dokonaniu zmian i wrócić pod bazylikę.

  1. Znany polski artysta ma raka! Jego córka w przerażających słowach powiedziała o stanie ojca
  2. Cała PRAWDA o rodzinie Mateusza Morawieckiego. Internautom opadły szczęki, gdy to zobaczyli. Nie pozbieracie się po tym
  3. Krystyna Pawłowicz odpaliła się jak petarda. Publicznie zbeształa ministra tak, że zapamięta to do końca życia
  4. Dramatyczne wyznanie Rodowicz. Mieszkała w koszmarnych warunkach, jak zwykły człowiek, a była już gwiazdą
  5. Cała wieś broni księdza oskarżonego o molestowanie 9-latki. "Fajny chłop, pożartował"
  6. Zawalił się dach XII-wiecznego kościoła Notre-Dame-de-la-Tour. W środku było 150 parafian

źródło: WP

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu