Watykan przez lata ukrywał prawdę o drugim zamachu na Jana Pawła II. Właśnie wyszła na jaw, wierni zaleją się łzami

Watykan przez lata ukrywał prawdę o drugim zamachu na Jana Pawła II. Właśnie wyszła na jaw, wierni zaleją się łzami Źródło: East News AFP

Wszystkie środowiska chrześcijańskie doskonale kojarzą datę 13 maja 1981, kiedy Jan Paweł II znalazł się w śmiertelnym zagrożeniu. To wtedy Karol Wojtyła został postrzelony przez Alego Agcę. Jednak nie wszyscy wiedzą, że to niejedyny zamach na polskiego papieża. Watykan przez długi czas milczał na temat wydarzenia, które miało miejsce zaledwie rok później. Portal Interia przekazał niepokojącą historię.

Po zamachu 13 maja 1981 roku, do którego doszło na Placu Świętego Piotra w Watykanie, Jan Paweł II był przekonany, że uratowała go Matka Boża z Fatimy. Kula wystrzelona przez Alego Agcę szczęśliwie ominęła najważniejsze organy w ciele papieża, co niektórzy uznawali za cud. Rok po tym dramatycznym wydarzeniu Karol Wojtyła przyjął zaproszenie portugalskiego biskupa.

Jan Paweł II 12 maja 1982 roku rano był już w Portugalii, gdzie spotkał się z prezydentem António Ramalho Eanesem oraz przedstawicielem episkopatu. Mieszkańcy Portugalii byli zachwyceni wizytą Karola Wojtyły i tłumnie zebrali się pod sanktuarium w Fatimie, gdzie papież miał odprawić mszę. Wcześniej Jan Paweł II odwiedził jeszcze zakon franciszkanów. Watykan przez długi czas milczał o fakcie, że tego dnia zaplanowano drugi zamach na głowę Stolicy Apostolskiej.

Jan Paweł II został zraniony rok po zamachu na Placu Świętego Piotra

Wielu wiernych zgromadziło się pod sanktuarium w Fatimie, żeby móc uczestniczyć w mszy, którą odprawiał Jan Paweł II. Nie wszyscy jednak pojawili się na miejscu, aby słuchać nabożeństwa polskiego papieża. Do tłumu przyłączył się także 32-letni Hiszpan, ksiądz Juan Fernandez Krohn, który zjawił się w konkretnym celu - zabić Karola Wojtyłę. Wszystko rozegrało się w momencie, w którym papież prowadził procesję do głównego ołtarza bazyliki.

Gdy Jan Paweł II był już na schodach, Hiszpan przecisnął się przez tłum i wydobył spod sutanny długi bagnet. Miał wtedy krzyknąć, "Precz z papieżem!" i spróbował dźgnąć ojca świętego prosto w serce. Został jednak powstrzymany przez szwajcarskiego gwardzistę i argentyńskiego agenta służb specjalnych. Karol Wojtyła pobłogosławił Juana Fernandeza Krohna, którego natychmiast wyprowadzono. Większość zgromadzonych wiernych nie zorientowała się, do czego doszło.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Dziś mogę to powiedzieć, do tej pory utrzymywaliśmy to raczej w dyskrecji. On poranił Ojca Świętego. Niemniej w ten sposób, że Ojciec Święty mógł zakończyć całe nabożeństwo. Dopiero, gdy wrócił do pokoju zobaczyliśmy, że sutanna jest zakrwawiona, że go jednak tym nożem poranił - skrywaną przez Watykan historię zdradził kardynał Dziwisz, którego słowa cytuje portal Interia.

Dzisiaj grzeje: 1. IMGW wydało żółte alerty dla 9 województw. Szczególnie wieczorem i w nocy trzeba uważać, będzie niebezpiecznie

2. Zapłacił na stacji banknotem 200-złotowym i odjechał. Kasjer przyjrzał się pieniądzom i zbladł

Jan Paweł II został zaatakowany przez 32-letniego księdza, który należał do Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X. Członkowie bractwa krytykowali papieży i odrzucali postanowienia Soboru Watykańskiego II. Niedawno pisaliśmy również o niezwykłej przepowiedni i przyjacielu Karola Wojtyły.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje bohaterka Powstania Warszawskiego. Nim odeszła podzieliła się ważnym wyznaniem na temat tamtych czasów
  2. Smutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje kochany przez miliony gwiazdor. Zostawił żonę i czwórkę dzieci
  3. Nastolatek spacerował z psami. Nagle usłyszał dziwne dźwięki z kanału, zajrzał do środka i zamarł
  4. Kierowco, policja może dać ponad 5000 zł mandatu nawet jeśli nie jeździsz autem. Chodzi o ważny dokument
  5. Po otwarciu sklepów właściciele znaleźli pleśń na ubraniach i w kinach. Porażające zdjęcia z Malezji
  6. Tysiące Polaków źle gotują jajka. Narażają na niebezpieczeństwo siebie i rodziny

źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News