Jan Paweł II
Wikimedia Commons Babie Doly CC2.5
Konrad Karpiuk - 12 Kwietnia 2020

Mówili, że zakochała się w Janie Pawle II. Jej słowa nie pozostawiają wątpliwości w kwestii, co naprawdę się wydarzyło

Jan Paweł II miał z nią wiele wspólnego, sporo osób sugerowało, że łączy ich więcej niż tylko przyjaźń. W końcu sama odniosła się do pogłosek, to co powiedziała, rozwiało wszelkie wątpliwości na temat zażyłej relacji.

Jan Paweł IIjest niewątpliwie osobą, która skrywa wiele tajemnic. Część z nich nie zostanie prawdopodobnie nigdy odkryta, co tylko pozostawia wiele miejsca na wszelkiego rodzaju domysły. Wyjątkowo zastanawiająca jest relacja Karola Wojtyły z Anną Teresą Tymieniecką.

Jan Paweł II miał niezwykłą relację z Anną Teresą Tymieniecką

Anna Teresa Tymieniecka za rodziców miała polsko-francuskich arystokratów, po II wojnie światowej studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 1956 roku wzięła ślub z Hendrikiem S. Houthakkerem, doradcą prezydenta Nixona, znanym w USA ekonomistą. Niesamowite wrażenie zrobiła na niej praca Karola Wojtyły, a w 1973 roku spotkała się z nim po raz pierwszy.

Krzysztof JackowskiJackowski jakiś czas temu miał czarną wizję. Służby potwierdziły, że miał rację, wydarzyło się najgorszeCzytaj dalej

Później ówczesny kardynał zaprzyjaźnił się z Anną oraz jej mężem. Karol Wojtyła często spotykał się z jej rodziną, jeździli nawet na wspólne wyjazdy pod namiot. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie listy, które Jan Paweł II często pisał do Anny. W 2016 roku BBC zaprezentowało kilka fragmentów prywatnej korespondencji Karola Wojtyły.

W programie stwierdzono, że nie ma żadnych dowodów na to, że Jan Paweł II złamał zasady celibatu. Jednakże niewykluczone, że łączyło ich coś więcej. Jeszcze w latach 90., Tymieniecka wypowiedziała się na temat tych pogłosek.

Jej wypowiedź rozwiała wszelkie wątpliwości

- Nie, nigdy nie zakochałam się w kardynale. Jak mogłabym zakochać się w duchownym w średnim wieku? Poza tym jestem mężatką - mowiła Anna Tymieniecka w wywiadzie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chłopaki do wzięcia SzczenaMało kto miał pojęcie. Prawda o Szczenie z "Chłopaków do wzięcia" jest porażającaCzytaj dalej

Jednakże, według BBC w 1975 roku, przyjaciółka papieża miała wyznać mu miłość, oraz przepraszała, że nie kontroluje swoich uczuć. Niedługo po tym, Karol Wojtyła miał przekazać jej szkaplerz, który dostał od ojca.

Dzisiaj grzeje:

1. Niestety, uwielbiany aktor "Lekarzy" zmarł. Miał koronawirusa
2. Na obrazku ukrywa się kot. Test na spostrzegawczość przerasta 99% osób, widzisz go?

Co ciekawe, Anna Tymieniecka to jedna z niewielu osób, którym pozwolono podejść do łóżka Jana Pawła II w jego ostatnich chwilach. Lata później, odsprzedała listy Karola Wojtyły polskiej Bibliotece Narodowej za 11 milionów złotych. Obecnie są przechowywane z dala od oczu ciekawskich. Sama Biblioteka Narodowa informowała, że ich relacja nie wykraczała poza ramy przyjaźni.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wyjątkowe przesłanie Elżbiety II na czas epidemii. "Śmierć potrafi być mroczna, ale światło i życie są potężniejsze"
  2. Świetne wiadomości od Roberta i Anny Lewandowskich. Nie możemy się doczekać
  3. Sytuacja zmienia się po świętach. Chodzi o zakupy w sklepach
  4. Matka dziewczynki nie wiedziała, że podczas e-lekcji wszyscy ją słyszał. Nie mieści się w głowie, co powiedziała przy dziecku
  5. Tylko najwybitniejsi dadzą sobie radę. Zaledwie 1 osoba na 100 znajdzie kota na zdjęciu
  6. Radio Zet przekazało ważny komunikat od sanepidu. Popularny twaróg pilnie wycofywany z niepokojącego powodu

Kobieta zgliszczaKobieta wróciła na zgliszcza spalonego domu. Zamarła, kiedy zobaczyła, kto na nią czekał na miejscuCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News