Bliski współpracownik Jana Pawła II broni Jędraszewskiego. "Bronił prawdy, dobra i prawa Bożego"

Bliski współpracownik Jana Pawła II broni Jędraszewskiego. "Bronił prawdy, dobra i prawa Bożego" Źródło: Wikimedia Commons/Universidadcatolica; Wikimedia Commons/Dennis Jarvis

Jan Paweł II blisko współpracował z księdzem Zenonem Grocholewskim. Teraz duchowny kurii rzymskiej, pracujący bezpośrednio w Watykanie poparł kontrowersyjne kazanie arcybiskupa Jędraszewskiego.

Jan Paweł II w trakcie swojego pontyfikatu, niejednokrotnie miał okazję współpracować z księdzem Grocholewskim. Bliski współpracownik papieża Polaka postanowił wypowiedzieć się na temat ostatniej kontrowersyjnej wypowiedzi arcybiskupa Jędraszewskiego o środowisku LGBT. 

Jan Paweł II był dla niego bliskim współpracownikiem. Teraz broni Jędraszewskiego

- Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa - mówił w słynnej już homilii, arcybiskup Jędraszewski.

Wypowiedź podzieliła Polaków, ale także środowiska kościelne, w których nie wszyscy poparli słowa kościelnego hierarchy (za co niektórzy księża zostali ukarani). Sam Jędraszewski później tłumaczył się, mówiąc, że miał na myśli ideologię LGBT, a nie ludzi z nią związanych. Sporo znanych osób z kościoła poparło słowa arcybiskupa. Jednym z nich był kapłan z Watykanu, Zenon Grocholewski, bliski współpracownik Karola Wojtyły. Stwierdził, że Jędraszewski "Bronił prawdy, dobra i prawa Bożego".

- Boleśnie mnie dotknęły te bluźniercze zachowania. Eucharystia, Matka Najświętsza oraz kapłaństwo Chrystusowe są przedmiotem żywej wiary i najgłębszej miłości ogromnej większości Polaków [...] Każdemu człowiekowi należy się szacunek, każdy ma prawo wyrażać także publicznie swoją opinię i poglądy, natomiast godne wszelkiego potępienia są postawy pogardy i obrażania - mówił bliski współpracownik Jana Pawła II, Zenon Grocholewski.

Nie tylko współpracownik Jana Pawła II wsparł Jędraszewskiego. Poparcie idzie również z zagranicznych diecezji

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czeski kardynał Dominik Duka, poparł arcybiskupa Jędraszewskiego, twierdząc, że ataki na przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski jest atakowany przez "totalitaryzm światopoglądowy". Praski metropolita krytykował środowiska LGBT już w 2011 roku, w którym marsz równości nazwał promocją rozwiązłego stylu życia. Wzywał także przedstawicieli innych zagranicznych episkopatów do wydania oświadczeń na temat marszów równości.

Dzisiaj grzeje: 1. Największy biust Polsatu bez stanika. Gwiazda stacji na wakacjach rozpala do czerwoności
2. Waloryzacja jak pułapka. 10 tys. osób z niższą emeryturą do końca życia

- Jako prymas Czech, przewodniczący Konferencji Biskupów Czeskich, arcybiskup Pragi i kardynał Kościoła rzymskokatolickiego przyłączam się do deklaracji przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i wzywam do podobnego kroku przedstawicieli episkopatów Słowacji i Węgier - oświadczał prymas Czech.

  1. Najmądrzejsze znaki zodiaku. Te 4 zodiaki mają najwyższe IQ, biją resztę na głowę
  2. Uwielbiana aktorka znów walczy z bezlitosnym rakiem. „Wolę nie wiedzieć, ile czasu mi zostało”. Lekarze nie dają jej żadnych szans
  3. Jego mama przewróciła się na schodach i umarła. To co zrobił jej malutki syn budzi ogromny podziw
  4. 93 ofiary śmiertelne powodzi. TVN podaje przerażające wiadomości z zagranicy
  5. Mały Maks walczy o życie. Straszna walka z czasem i okropną chorobą

Źródło: NaTemat

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu