Jan Paweł II mówił to codziennie, bez przerwy, aż do dnia śmierci. Ujawniamy treść słów

Jan Paweł II mówił to codziennie, bez przerwy, aż do dnia śmierci. Ujawniamy treść słów Źródło: .

Jan Paweł II do końca swojego życia szerzył wiarę chrześcijańską, której poświęcił całe swoje życie. Jedna modlitwa zajęła szczególne miejsce w jego sercu. Odmawiał ją codziennie aż do śmierci, a następnie przekazał ją wiernym.

Jan Paweł II stracił swoją ukochaną matkę, gdy był jeszcze małym chłopcem. Wtedy właśnie zdecydował się na zostanie ministrantem i służenie do mszy świętej. Jednak jak sam wspominał, nie należał do najgorliwszych ministrantów. Oczywiście nie mogło to pozostać niezauważone przez jego ojca, który przekazał młodemu Karolowi Wojtyle wtedy jedną z najważniejszych lekcji w życiu.

- Nie jesteś dobrym ministrantem. Nie modlisz się dosyć do Ducha Świętego. Powinieneś się modlić do Niego - wspominał Jan Paweł II.

Jan Paweł II modlił się tymi słowami każdego dnia

Modlitwa, której papież w dzieciństwie nauczył się od ojca, towarzyszyła mu do końca życia. Każdego dnia swojego życia prosił w modlitwie Ducha Świętego o zesłanie darów, które pomogą mu w lepszym poznaniu wiary i w głębszym poznaniu jej prawd. Modlitwa przekazana papieżowi brzmiała następująco.

- Duchu Święty, proszę Cię o dar mądrości do lepszego poznawania Ciebie i Twoich doskonałości Bożych, o dar rozumu do lepszego zrozumienia ducha tajemnic wiary świętej, o dar umiejętności, abym w życiu kierował się zasadami tejże wiary, o dar rady, abym we wszystkim u Ciebie szukał rady i u Ciebie ją zawsze znajdował, o dar męstwa, aby żadna bojaźń ani względy ziemskie nie mogły mnie od Ciebie oderwać, o dar pobożności, abym zawsze służył Twojemu Majestatowi z synowską miłością, o dar bojaźni Bożej, abym lękał się grzechu, który Ciebie, o Boże, obraża. Amen - zapisał swoją modlitwę papież Jan Paweł II.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na rok przed swym odejściem osłabiony papież postanowił przekazać modlitwę, która odmieniła jego życie swoim wiernym. Dlatego właśnie spisał jej słowa na kartce, a następnie została ona opublikowana w Tygodniku Powszechnym, aby nigdy nie została zapomniana.

  1. Znany polski artysta ma raka! Jego córka w przerażających słowach powiedziała o stanie ojca
  2. Cała PRAWDA o rodzinie Mateusza Morawieckiego. Internautom opadły szczęki, gdy to zobaczyli. Nie pozbieracie się po tym
  3. Gwiazdor grający kultowego Boczka z "Kiepskich" ukrywa przed mediami śliczną żonę Anię. Razem przeżyli dramat, kim jest pani Gnatowska?
  4. Zwykła rodzina spotkała w sklepie Martyniuka. "O popatrz, to pan Zenek", skromność artysty zachwyciła wszystkich
  5. Będzie 700 plus dla wszystkich pracujących Polaków. Morawiecki ogłosił to dziś oficjalnie
  6. Takie pytanie do 14-latki? Roksana Węgiel zawstydzona i zażenowana, dziennikarz grubo przesadził?
     

źródło: publiszer.pl

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu