Nieprawdopodobne doniesienia ws. biologicznych rodziców Jana Pawła II. Teraz wszystko w rękach Watykanu

Nieprawdopodobne doniesienia ws. biologicznych rodziców Jana Pawła II. Teraz wszystko w rękach Watykanu Źródło: youtube.com/StudioInterFilm

Jan Paweł II znów na ustach całego świata. Włoskie media podały zadziwiającą informację w sprawie biologicznych rodziców Karola Wojtyły. Czy urzędnicy kościelni zdecydują się na taki krok i doprowadzą do nietypowego procesu kanonicznego?

Jan Paweł II został wyniesiony na ołtarze w 2011 roku, kiedy to został błogosławionym kościoła katolickiego, aby ledwie 3 lata później stać się świętym. Jak się okazuje, podobny los może czekać jego rodziców. Według doniesień włoskich i polskich mediów, małżeństwo Karola i Emilii Wojtyłów może dołączyć do panteonu świętych. Czy doczekamy się bardzo ciekawego procesu kanonizacyjnego?

Jan Paweł II będzie miał świętych rodziców? Doniesienia mediów zaskakują

Autorem pomysłu beatyfikacji rodziców papieża Polaka jest polski episkopat i były asystent polskiego papieża - kardynał Stanisław Dziwisz. Zdaniem przedstawicieli polskiego kleru, są wyraźne podstawy mówiące o tym, aby uznać krewnych Jana Pawła II za osoby błogosławione, a w dalszej perspektywie za święte.

Przedstawiciele archidiecezji krakowskiej po wszczęciu postępowania beatyfikacyjnego mogą teraz zwrócić się do Watykanu z prośbą o rozpoczęcie procesu na szczeblu diecezjalnym. Przed urzędnikami stoi udowodnienie i udokumentowanie heroiczności cnót Sługi Bożego i uznanie, że za jego wstawiennictwem dokonał się co najmniej jeden cud. Co ważne, cud musiał się odbyć po śmierci kandydatów do błogosławieństwa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kim byli rodzice papieża?

Jan Paweł II przez całe życie nie ukrywał, że jego relacje z rodzicami bardzo go ukształtowały i sprawiły, że podążył drogą kapłaństwa. Matka papieża, Emilia, była tematem kilku jego wierszy.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarna aktorka. Odeszła w cierpieniu
2. Syn podejrzewał opiekunkę o najgorsze. Zainstalował kamerę i jak zobaczył, co zrobiła w rękawiczkach, zastygł w bezruchu

Z kolei ojciec papieża opiekował się nim od momentu, kiedy jego mama zmarła w 1929 roku. Karol Wojtyła senior dożył 1941 roku i został pochowany u boku żony na wojskowej części Cmentarza Rakowickiego w Krakowie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nadchodzi KONIEC dobrych lat dla emerytów. Teraz będzie już tylko gorzej
  2. Modelka oblana kwasem pokazała PRZERAŻAJĄCE zdjęcia po ataku. Chłopak zniszczył jej twarz
  3. 13-letnia córka Wiśniewskiego przeszła spektakularną metamorfozę. Efekty odbierają mowę
  4. Druzgocące doniesienia godne największego potępienia. Zszargali pamięć o Korze w niewybaczalny sposób
  5. 82-latka uwielbia randkować. Nie może opędzić się od kochanków poniżej 35 roku życia
  6. Odkryła, że popularny składnik rozbija komórki tłuszczowe. Bez ćwiczeń i odchudzania schudła 18kg w 8 tygodni

Źródło: Fakt

Następny artykuł