Przełomowa wskazówka ws. zaginionej córki pracownika Watykanu. „Sprawdźcie grób z aniołem”, w tle Jan Paweł II

Przełomowa wskazówka ws. zaginionej córki pracownika Watykanu. „Sprawdźcie grób z aniołem”, w tle Jan Paweł II Źródło: Flickr/Slawek

Jan Paweł II stał na czele Stolicy Apostolskiej, kiedy doszło do jednego z głośniejszych zaginięć we Włoszech. Sprawa miała miejsce w 1983 roku i wciąż nie została rozwiązana. Rok temu pojawiła się nowa poszlaka, i możliwe, że teraz uda się w końcu zbliżyć do rozwiązania tej zagadki.

Jan Paweł II w trakcie swojego pontyfikatu ośmiokrotnie apelował o modlitwę za zaginioną 15-latkę. Kiedy w 1983 roku Emanuela Orlandi przepadła jak kamień w wodę, gazety w całym Rzymie publikowały jej zdjęcia. Do dziś nie udało się odnaleźć nastolatki, a sprawa wywołuje ogromne emocje wśród wiernych nie tylko we Włoszech, ale na całym świecie. 

Kiedy córka świeckiego pracownika Watykanu zaginęła, zaczęło pojawiać się wiele niepokojących zeznań świadków. Osoby, które widziały ją jako ostatnie relacjonują, że rozmawiała z bliżej nieznanym kierowcą BMW. Rodzice rozpoczęli poszukiwania na własną rękę, lecz przez lata prawda nie wyszła na jaw. Teraz jednak może nastąpić przełom. 

Jan Paweł II jako pierwszy zasugerował, ze mogło dojść do porwania

Trzy dni po zaginięciu, do Orlandich przybył mężczyzna, przedstawiający się imieniem Pierluigi. Opowiadał, że jego partnerka widziała nastoletnią dziewczynę, handlującą perfumami na jednym z popularnych placów w Rzymie. Ponadto przekazywał dużo szczegółów dotyczących dziewczyny, których prawdziwość rodzice później potwierdzili. Nie zgadzało się jedynie imię - Pierluigi podawał, że była to Barbara. Sam mężczyzna nie chciał się spotkać z rodzicami, tłumacząc się, że jest daleko, na wyjeździe z rodziną.

Nieco ponad tydzień po zaginięciu Emanueli, Jan Paweł II wygłosił przemówienie do ludzi zebranych na placu św. Piotra. Ojciec święty nawet nie tyle zasugerował, co po prostu stwierdził, że dziewczynka nie zniknęła sama, a ktoś maczał w tym palce. 

- Chcę wyrazić szczere współczucie dla rodziny Orlandich, którzy stracili 15-letnią córkę, dziewczyna od 22 czerwca nie wróciła do domu. Podzielam lęk i obawę rodziców, nie tracąc przy tym nadziei i wiary w człowieczeństwo tego, kto może być za to odpowiedzialny - mówił papież.

Zaczęto podejrzewać, że w sprawę może być zamieszany stan duchowny. Okazało się, że nie bez powodu poszlaki prowadziły do Jana Pawła II. Do Watykanu zadzwonił szantażysta, który powiedział, że dziewczyna jest zdrowa i wróci do rodziców, jeśli ówczesny papież uwolni Mehmeta Ali Agcę, terrorystę odpowiedzialnego za zamach na ojca świętego. Sprawę umorzono w 1997 roku z powodu braku dowodów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po 35 latach pojawiła się przełomowa wskazówka

Latem w 2018 roku prawniczka rodziny Orlandich dostała anonimową paczkę. W środku było zdjęcie z figurą anioła trzymającego napis po włosku "spoczywaj w pokoju". Do pakunku dołączono notkę "szukajcie tam, gdzie wskaże anioł". Sfotografowana figura znajduje się na cmentarzu Campo Santo Teutonico w Rzymie. Wiele wskazywałoby na to, że tam mogło leżeć ciało zaginionej 15-latki.

W poniedziałek włoskie media poinformowały, że Watykan wyraził zgodę na otwarcie dwóch grobów pod figurą anioła. Być może w końcu uda się znaleźć rozwiązanie zagadki zaginięcia z 1983 roku i poznać szczegóły tej wstrząsającej sprawy. 

- Decyzja wpisuje się w działania wewnętrznego postępowania wszczętego po wniosku rodziny Emanueli Orlandi, która wskazuje, że jednym z miejsc, w których mogą znajdować się zwłoki zaginionej jest ten właśnie mały cmentarz znajdujący się na terytorium Watykanu - poinformował rzecznik papieskiego miasta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka legendarnego aktora oddała ojca do przytułku. Jej życie było pasmem nieszczęść, zmarła w samotności. Zapomniana przez świat
  2. Wypłynęło intymne zdjęcie Agaty Dudy i Prezydenta! Namiętnie się na nim całują, ludzie są w szoku
  3. Tak szybko Polki jeszcze nie chudły. Dieta chlebowa przynosi piorunujące efekty i jest pyszna
  4. Nagle w łożu małżeństwa z 50-letnim stażem zaczęły dziać się niestworzone rzeczy. Nigdy czegoś śmieszniejszego nie czytałeś
  5. Jak Szelągowskiej udało się przejść tak spektakularną metamorfozę? Nie do poznania, jak dwie różne kobiety
  6. Doniesienia zagranicznych mediów o Agacie Dudzie rozkładają na łopatki. To trzeba zobaczyć na własne oczy, bo nie uwierzycie
     

Źródło: TVN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News