Odkryto największą tajemnicę matki Jana Pawła II. Przez dziesięciolecia nikt nie wiedział

Odkryto największą tajemnicę matki Jana Pawła II. Przez dziesięciolecia nikt nie wiedział Źródło: Wikimedia Commons/Dennis Jarvis

Jan Paweł II mimo, że zmarł prawie 15 lat temu, skrywał wiele tajemnic, o których Polacy nie wiedzieli przez lata. Dopiero po wielu latach od jego śmierci wyszedł na jaw sekret jego matki.

Jan Paweł II doczekał się wielu publikacji na swój temat oraz biografii spisanych przez osoby będące blisko ojca świętego. Jednak jedna tajemnica dotycząca jego matki spędzała sen z powiek wielu Polaków. Lata po śmierci papieża wyjawiono całą prawdę.

Jan Paweł II i największy sekret jego matki

Karol Wojtyła junior, który w 1978 roku zasiadł na Tronie Piotrowym, to syn Karola i Emilii Wojtyłów. Przyszły papież urodził się w podkrakowskich Wadowicach w 1920 roku. Zaledwie 9-letni Lolek przeżył śmierć matki, był wychowywany przez ojca, mieszkał razem z braćmi. Choć wydawało się, że wiemy prawie wszystko o rodzicach Jana Pawła II, z czasem na jaw wychodzą nowe fakty.

Okazało się, że przez wiele lat nie było wiadomo, w którym roku wzięła ślub z Karolem Wojtyłą seniorem. Z reguły przyjmowano, że do ślubu doszło w 1904 roku. Pojawiały się kolejne spekulacje, wymieniano w nich lata 1903, 1904 czy 1906. Prawda wyszła na jaw w 2013 roku, kiedy Milena Kindziuk wydała książkę poświęconej matce Karola Wojtyły.

Odkryto sekret matki Jana Pawła II. Trzeba było czekać na to wiele lat

Po ukazaniu się książki "Matka papieża. Poruszająca opowieść o Emilii Wojtyłowej", okazało się, że ślub Emilii i Karola Wojtyły odbył się 10 lutego 1906 roku. Ceremonię zorganizowano w Krakowie, w ówczesnym kościele garnizonowym Świętych Apostołów Piotra i Pawła. O autentyczności daty świadczy fakt, że autorka zdobyła odpis oryginalnego aktu ślubu Wojtyłów.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy byliśmy oszukiwani? Wyciekły tragiczne dane dotyczące śmiertelności koronawirusa
2. Wystarczą tylko 3 składniki i wszyscy będą w 7 niebie. Niezwykle prosty przepis na cudowne ciasto

Po ślubie została krawcową. Miała trójkę dzieci, Edmunda, który został lekarzem, Olgę, która zmarła niedługo po narodzinach oraz oczywiście Karola, który został papieżem. Zmarła w 1929 roku z powodu mięśnia sercowego i niewydolności nerek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rewolucyjny przepis na chleb w jajku lepszy niż pizza. Robi się w 3 minuty, dlaczego wcześniej nikt go polecał?
  2. Niemal każdy załapie się na wcześniejszą emeryturę. Nowy pomysł rządzących
  3. Mąż został w domu sam z dzieckiem. Przesłał żonie nagranie, które zaparło jej dech w piersiach
  4. Wydano pilne alerty na niedzielę, lepiej nie wychodzić z domu. Będzie naprawdę niebezpiecznie
  5. Martyna Wojciechowska wzięła potajemny ślub? Internet obiegło zdjęcie

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News