Papież Franciszek pozbawi Jana Pawła II świętości? Katolicy nie dowierzają

Papież Franciszek pozbawi Jana Pawła II świętości? Katolicy nie dowierzają Źródło: Wikipedia

Jan Paweł II cieszy się na całym świecie wielkim szacunkiem. Niektórzy twierdzą jednak, że są w jego otoczeniu osoby, które chciałyby, aby ukazało się więcej wiadomości na temat pontyfikatu polskiego papieża. Doszukują się w nim bowiem kilku mrocznych faktów.

Jan Paweł II przez wielu uznawany jest za najwybitniejszego papieża w historii Kościoła katolickiego. Jak się jednak okazuje, są też tacy, którzy nie uważają go za wybitnego duchownego. Uważają oni, że są dowody na to, że jego poglądy w wielu sprawach były już 20 lat temu po prostu przestarzałe i niegodne uważania za odkrywcze.

Wśród nich nieoczekiwanie znalazł się papież Franciszek. Obecnie kierujący Kościołem ma twierdzić, że w związku ze zmianami, jakie zaszły na świecie przez ostatnio lata obecnie trudno uważać, że prawdy głoszone przez polskiego kapłana są przełomowe. Opinię Argentyńczyka wspierać mają również mroczne fakty z przeszłości, które nie stawiają Karola Wojtyły w korzystnym świetle.

Jan Paweł II nie cieszy się szacunkiem Franciszka?!

O swoich przemyśleniach informuje dziennikarz TVP Tomasz Terlikowski. Twierdzi on, że duchowny, który w Polsce cieszy się niewiarygodnym wręcz szacunkiem zarówno wierzących, jak i niewierzących, nie jest już tak wielką postacią na świecie. Wszystko przez działalność papieża Franciszka.

- Powiedziana przez Franciszka anegdota sugerująca, że Jan Paweł II mógł tolerować skandale seksualne w Kościele, była cytowana przez media na całym świecie, także w Polsce. Jednak mało kto zastanawiał się, dlaczego obecny papież zdecydował się opowiedzieć historię, która – najdelikatniej rzecz ujmując – nie stawia jego poprzednika, którego sam kanonizował, w najlepszym świetle - mówi dziennikarz TVP.

- Brak też – poza nielicznymi tekstami ks. prof. Andrzeja Kobylińskiego, Grzegorza Górnego czy moimi – próby opisania zjawiska, z którym mamy do czynienia w Kościele od kilku lat, a które określić można Jego „dewojtylizacją” - nazywa nowe zjawisko Terlikowski, zwracając uwagę na malejący szacunek do polskiego papieża.

Jan Paweł II usunięty w cień?

Okazało się, że umniejszana jest również rola instytucji kościelnych, które były dla Karola Wojtyły wyjątkowo ważne. Chodzi między innymi o Papieską Akademię Życia, która miała zajmować się sprawami dotyczącymi aborcji. Nieoczekiwanie w jej skład weszli zwolennicy aborcji, a także in vitro, co wyjątkowo kłóci się z dotychczasowymi poglądami Kościoła

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czy dziedzictwo Jana Pawła II ostatecznie zostanie odrzucone przez władze Kościoła? Tego nie wiadomo, lecz wszystko wskazuje na to, że obecna działalność najważniejszych biskupów może do tego doprowadzić. Wszystko zależy od dalszych słów papieża Franciszka, który niewątpliwie ma bardzo ważny głos w całej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje Wanda. Była jedną z największych polskich wokalistek. Przegrała z OKRUTNĄ i bezlitosną chorobą. Miliony Polaków są w rozpaczy
  2. Mąż znanej polskiej wokalistki zmarł w jej ramionach. Gwiazda kompletnie się załamała. Po latach zdecydowała się wyznać całą prawdę
  3. Jurorzy "The Voice Kids" zamarli, kiedy dziewczynka weszła na scenę. Chwilę później z oczu wszystkich popłynęły łzy
  4. Wszyscy przeoczyli jeden ważny szczegół na zdjęciach ze chrztu syna Meghan i Harry'ego. W brytyjskich mediach zawrzało
  5. Synowa Katarzyny Dowbor wywołała burzę. Przyznała, że karmi piersią 1,5 roczne dziecko, matki dostały szału
  6. Jesteśmy wstrząśnięci, zmarła kultowa polska wokalistka, jedna z symboli Warszawy. TVP: przegrała z chorobą

źródło: TVP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News