Jan Paweł II
Wikimedia Commons/Sejm RP
Konrad Karpiuk - 6 Lutego 2020

Po latach na wierzch wyszedł skandal ws. śmierci Jana Pawła II. Media o tym milczały

Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku, cała Polska była wtedy w ogromnej żałobie. Po latach wyszły na jaw jego ostatnie słowa. Wybuchł prawdziwy skandal.

Jan Paweł II w Polsce jest otoczony niezwykłym kultem. Jakakolwiek krytyka pod adresem polskiego papieża nie jest mile widziana. Nie ma co się dziwić, wszak Karol Wojtyła był pierwszym Polakiem na tronie Piotrowym. Mimo to, jego ostatnie słowa nie mogły przejść bez echa, wywołały prawdziwy skandal.

Sufit osunął się na głowęSufit spadł mu na głowę. Miasto nie chce udzielić pomocyCzytaj dalej

Watykańskie kroniki z ostatnimi chwilami Jana Pawła II

Stolica Apostolska wydała 220-stronicową kronikę z ostatnimi dniami pontyfikatu Jana Pawła II. Ujawniono w niej ostatnie chwile życia polskiego papieża. Przez wiele lat media nie interesowały się jej treścią. Gdy w końcu ktoś ją porządnie sprawdził, wybuchł skandal, gdy wyszły na jaw ostatnie słowa papieża.

O ostatnich słowach Jana Pawła II we włoskich mediach mówił także arcybiskup Stanisław Dziwisz. Hierarcha czuwał przy ojcu święty w jego ostatnich chwilach. Towarzyszył mu przez cały pontyfikat, chciał więc pożegnać swojego przyjaciela. Po śmierci papieża udzielał wielu wywiadów.

- Trwaliśmy przy Ojcu Świętym do ostatniego uderzenia jego serca, a potem doktor Renato Buzzonetti powiedział: "Odszedł do domu Pana" - relacjonował Dziwisz.

Ostatnie słowa, jakie wypowiedział Jan Paweł II, wywołały skandal

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

zwierzęNie wierzyli, że maluch w ogóle przeżyje. Po kilku tygodniach nie mogli wyjść z podziwu patrząc, co z niego wyrosłoCzytaj dalej

Swoje ostatnie słowa Jan Paweł II miał wypowiedzieć 2 kwietnia, w okolicach godziny 15. Trzy i pół godziny później zapadł w śpiączkę, a o godzinie 21:37 zmarł. Siostra, która czuwała przy papieżu, usłyszała jak resztkami sił, niewyraźnym głosem powiedział "Pozwólcie mi iść do domu Ojca". Interpretacja tych słów wzbudziła spore kontrowersje.

Dzisiaj grzeje: 1. Katastrofa samolotu w USA. Wszyscy pasażerowie i pilot zginęli
2. Trwa akcja służb na południu Polski, niezbędna ewakuacja. Nie jest dobrze

Wiele osób zaczęło uważać, że życie Jana Pawła II było podtrzymywane, mimo, że nie było szans na jego uratowanie. Papież miał cierpieć w swoich ostatnich chwilach życia, a mimo to lekarze nie zaprzestawali starań. Jest to o tyle kontrowersyjne, że kościół jest przeciwny eutanazji. Inna kwestią jest to, czy można do niej zaliczyć podtrzymywanie życia pacjenta, który jest już umierający.

Najlepsze newsy dnia

  1. Gwiazda upoiła Gessler w toalecie, a druga ją upokorzyła. Jest afera, podstawili Magdzie mikrofon, ujawniła wszystko
  2. Niemal każdy załapie się na wcześniejszą emeryturę. Nowy pomysł rządzących
  3. Mąż został w domu sam z dzieckiem. Przesłał żonie nagranie, które zaparło jej dech w piersiach
  4. Wydano pilne alerty na niedzielę, lepiej nie wychodzić z domu. Będzie naprawdę niebezpiecznie
  5. Martyna Wojciechowska wzięła potajemny ślub? Internet obiegło zdjęcie

Psy liże po twarzyWystarczy, że poliże cię pies, skutki są opłakane. Specjaliści ostrzegają, zdjęcia mówią same za siebieCzytaj dalej

Źródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News