Jan Paweł II, skandal w Watykanie
pikio.pl
Weronika Wasiak - 2 Lipca 2019

Skandal w Watykanie, szukają zwłok dziecka. Będą odkopywać groby, w tle Jan Paweł II

Jan Paweł II wiedział, co stało się z zaginioną dziewczynką? Jej ciała szukają od wielu lat, jednak wciąż nie udało się poznać prawdy, na temat tego, co mogło się wydarzyć. Watykan właśnie wydał decyzję, o odkopywaniu grobów, co ma w końcu doprowadzić wszystkich do prawdy. Wśród wiernych wywołało to prawdziwy skandal.

Jan Paweł II jakiś czas przed swoją śmiercią wyjawił, co jego zdaniem mogło stać się z 15-latką. Zaginięcie córki pracownika Watykanu to wciąż drażliwy temat, a mimo upływu czasu, nie udało się odkryć prawdy. Specjaliści nieustannie poszukują jej ciała, w związku z czym, podjęto zaskakujące decyzje. Chociaż od pamiętnych wydarzeń minęło już wiele czasu, to Stolica Apostolska nadal jest wstrząśnięta jej, niewyjaśnionym jeszcze, zaginięciem.

Ksiądz 5 minut po ślubie obrzydliwie upokorzył nowożeńców jak nikt nigdy. Panna młoda wybuchła płaczemKsiądz 5 minut po ślubie obrzydliwie upokorzył nowożeńców jak nikt nigdy. Panna młoda wybuchła płaczemCzytaj dalej

36 lat poszukiwań nie przyniosło rezultatów

Dokładnie 36 lat temu, 15-letnia Emanuela Orladni zaginęła bez żadnego śladu. Na temat całej sprawy niemalże od razu powstało wiele plotek i spekulacji, a tysiące osób starało się na własną rękę dociec, co stało się z dziewczynką i czy w ogóle żyje. Przez blisko 40 lat, śledczy nieustannie szukali jej ciała, choć bliscy wciąż mieli nadzieję, że uda się ją odnaleźć żywą. Mimo zaangażowania wielu osób, Emanueli wciąż nie udało się odnaleźć, co zmusiło sąd w Watykanie, do podjęcia ostatecznych decyzji.

Zadecydowano bowiem o otwarciu dwóch grobów na niemieckim cmentarzu znajdującym się niedaleko bazyliki Świętego Piotra i dokładnym ich przeszukaniu. Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Alessandro Gisotti poinformował, że to właśnie w nich ktoś mógł ukryć zwłoki 15-latki. Dodał również, że szczątki znalezione w grobach zostaną poddane dokładnym testom DNA, które potwierdzą teorię bądź jednoznacznie ją obalą.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

.Wstrząsające kulisy rozwodu żony Wiśniewskiego. Polacy zostali okłamaniCzytaj dalej

Jan Paweł II wiedział co stało się z dziewczynką?

Jak się okazuje, wiele lat temu, polski papież zdradził, co jego zdaniem mogło się wydarzyć. Dokładnie rok po zaginięciu dziewczynki, jej bliscy spotkali się z Janem Paweł II prosząc nie tylko o wsparcie, ale o istotne porady. Z podawanych informacji wynika, że Karol Wojtyła zdradził wówczas, że Emanuela mogła paść ofiarą terroryzmu międzynarodowego.

- To powiedział sam Jan Paweł II, dlatego uwierzyliśmy bez zastrzeżeń. Problem polega na tym, że od tego czasu Watykan odmawia udzielania nam jakichkolwiek informacji - mówił brat zaginionej.

Skandal w Watykanie wciąż narasta, a coraz więcej osób nie jest zadowolonych, z otwarcia grobowców. Żyjący krewni dziewczynki wciąż mają jednak nadzieję, że ten krok okaże się decydujący.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. NIE ŻYJE znana aktorka, miała 47 lat. Osierociła troje małych dzieci
  2. Żony Braci Golec to prawdziwe góralskie piękności. Nie uwierzycie, jak wyglądają ukochane słynnych braci
  3. Mąż przypadkiem nagrał żonę. Czegoś tak dziwnego nie widział świat, chodzi o opiekę nad dzieckiem
  4. 13-latka wpadła do pokoju rodziców krzycząc z bólu. Widok na jej szyi był przerażający, mama nie umiała jej pomóc
  5. Cudowniejszej wiadomości o Elżbiecie Jaworowicz dzisiaj nie przeczytacie. Wielka tajemnica ujawniona
  6. Ksiądz 5 minut po ślubie obrzydliwie upokorzył nowożeńców jak nikt nigdy. Panna młoda wybuchła płaczem

milionerzyW Milionerach przekroczono kolejny poziom żenady. Te pytania to skandalCzytaj dalej

Źródło: tvn24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News