Mało kto wie jak naprawdę zmarł Jan Paweł II. Uciszono kontrowersje, mogły wywołać skandal

Mało kto wie jak naprawdę zmarł Jan Paweł II. Uciszono kontrowersje, mogły wywołać skandal Źródło: Wikimedia Commons/José Cruz

Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku. Wielkimi krokami zbliża się więc 15. rocznica jego śmierci. Wspominając ostatnie chwile Ojca Świętego mało kto wie, jak naprawdę zmarł i jaka była jego droga do odejścia. Okazuje się, że pewne fakty zatajono.

Jan Paweł II nie miał już sił. Chociaż za wszelką cenę starano się go wyleczyć, zmarł. Wraz z jego odejściem uciszono wciąż narastające kontrowersje. Wiele osób do dziś woli omijać ten drażliwy temat.

Jan Paweł II zdołał wyszeptać 6 kluczowych słów

Wszystko zaczęło się, kiedy przedstawiciele Watykanu odwołali oficjalną audiencję z udziałem papieża tłumacząc jego nieobecność "symptomami grypowymi". Przez długi czas stan zdrowia Jana Pawła II nie był podawany do mediów, a przynajmniej nie tak szczegółowo, jakby życzyli sobie tego wierni. Kilka dni przed jego śmiercią ludzie na całym świecie zaczęli się o niego modlić w nadziei o ozdrowienie. Niestety, zmarł 2 kwietnia.

W dzień swojej śmierci, około godziny 15:00, Jan Paweł II zdołał wydusić słabym i stłumionym głosem: "Pozwólcie mi iść do domu Ojca". Ostatnie słowa papieża zdradził Stanisław Dziwisz mówiąc, że Ojciec Święty skierował je do czuwającej przy łóżku siostry zakonnej. Był z nim aż do samej śmierci, którą o 21:37 stwierdził doktor Renato Buzzonetti. Jednak to właśnie słowa papieża stały się mocno kontrowersyjnym tematem.

Nie chciał, by go ratowano, chciał zakończyć swoją mękę?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jan Paweł II przed swoją śmiercią 2 razy przebywał w szpitalu - licząc okres od 31 stycznia. Po każdej podjętej kuracji w klinice jego stan się poprawiał, lecz potem w niespodziewanych momentach gwałtownie się pogarszał. Każda decyzja dotycząca pobytu w szpitalu była ściśle omawiana z Ojcem Świętym. Odmówił on trzeciej wizyty, jakby świadomie godził się na odejście z tego świata. W pewnych kręgach stało się przedmiotem ostrej dysputy - czy ciężko chory papież w ostatnich dniach życia podjął świadomą decyzję o, niejako, eutanazji?

Dzisiaj grzeje: 1. Gwiazda TVP zatrzymana na lotnisku. Wracała z Azji, polały się łzy
2. Przyłapali Kingę Dudę na gorącym uczynku, nie wiedziała, że ją filmują z ukrycia. Będzie afera?

Zastanawia również fakt karmienia papieża. Przez ostatnie tygodnie i dni swojego życia był karmiony przez sondę. Zanim zmarł, niektórzy obecni przy jego łóżku twierdzili, że sonda została założona Janowi Pawłowi II na 3 dni przed śmiercią. Istnieje możliwość, iż wcześniej papież sam świadomie odmówił jedzenia i podtrzymywania go przy życiu. Nikt jednak nie jest w stanie potwierdzić, czy rozmowa z papieżem dotycząca karmienia rzeczywiście się odbyła.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ujawnił druzgocące zdjęcia jedzenia z Biedronki. Widać co wycieka, potraktowali go strasznie
  2. Będzie kolejna zmiana w przepisach drogowych. Ulegną znacznemu zaostrzeniu
  3. Nie jest dobrze. Serialowy Paździoch w złym stanie
  4. W chlebie, który kupujesz jest ten składnik? Robi się go z ludzkich włosów
  5. W Polsce cierpi na nią blisko milion osób. Michał Wiśniewski przyznał się do ciężkiej choroby

Źródło: Wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News