Nie żyje były premier Jan Olszewski

Nie żyje były premier Jan Olszewski

Nie żyje były premier Jan Olszewski. Pełnił on funkcję premiera w latach 90., a w ostatnim czasie usunął się w cień. Niedawno dowiedzieliśmy się, że przebywa w szpitalu, a dziś rano potwierdzono najgorsze wieści.

Jan Olszewski był jednym z najważniejszych polityków pierwszych lat III Rzeczypospolitej. Po latach spędzonych w Sejmie i klęsce w kolejnych wyborach w 2006 roku postanowił więcej nie kandydować i skupić się na roli doradczej. Od tego czasu było o nim cicho, rzadko wypowiadał się w mediach i nie cieszył się wielkim zainteresowaniem mieszkańców kraju. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że jego stan zdrowia jest najsłabszy od lat. Jak donosi "Super-Express", były premier znalazł się w szpitalu z powodu poważnej, lecz przede wszystkim tajemniczej dolegliwości. Sprawa wyglądała bardzo poważnie, bo do miejsca opieki medycznej zabrała go karetka. Jak czytamy w dzienniku, jego stan był bardzo ciężki.

Jan Olszewski nie żyje

Okazuje się, że Jan Olszewski trafił do Wojskowego Instytutu Medycznego na oddział neurologii. Kilka dni temu mężczyzna zemdlał we własnym domu i od tamtej pory nie było z nim żadnego kontaktu. Sytuacja wyglądała bardzo poważnie, a potwierdzonych informacji nie było za dużo. Dziś z samego rana oficjalnie ogłoszono jednak, że polityk zmarł wczoraj wieczorem. Nie były to jego pierwsze poważne problemy ze zdrowiem. Podobny wypadek zdarzył mu się w listopadzie ubiegłego roku, gdy upadł na podłogę we własnym domu, co spowodowane było problemami z sercem.

Jan Olszewski zmarł w szpitalu

Lekarze długo badali jego przypadek i długo nie wiedzieliśmy zbyt wiele o postępach w jego leczeniu, ale dzisiaj doczekaliśmy się potwierdzenia najgorszych informacji. O całej informacji poinformował na swoim Twitterze prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Olszewski był jednym z najważniejszych polityków w polskim Sejmie na początku lat 90. W grudniu 1991 roku uzyskał nominację na urząd premiera z rąk prezydenta Lecha Wałęsy. Jego kadencja potrwała jednak zaledwie pół roku, bo już w czerwcu 1992 roku Sejm przegłosował wotum nieufności wobec jego rządu. Od tego czasu były premier dwukrotnie uzyskiwał mandat poselski, a po roku 2005 i kolejnych przegranych wyborach zdecydował się na definitywny koniec pracy w roli aktywnego polityka. Za swoje wcześniejsze zasługi został nagrodzony Orderem Orła Białego przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, dla którego zresztą później pracował w roli doradcy. W ostatnich latach na dobre odszedł od polityki.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Program, który pokochały MILIONY Polaków wraca do TVP! Prowadzący to wielka TAJEMNICA
  2. Kim jest żona prowadzącego "Jeden z Dziesięciu"? Tego NIKT się nie spodziewał
  3. Największa tajemnica Jana Olszewskiego wyszła na jaw! To dlatego Wałęsa go obalił?
  4. Tego nie wymyśliłby nawet Ferdek z Kiepskich. Polscy politycy chcą SUPERŚWIĘTA na cześć Jana Pawła II
  5. Kaczyński ma odejść z polityki? Jednoznaczna odpowiedź Polaków
  6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
źródło: naTemat
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News