Nagle dziennikarz wyjawił całą prawdę. Wiadomości TVP obnażone z niespodziewanej strony

Nagle dziennikarz wyjawił całą prawdę. Wiadomości TVP obnażone z niespodziewanej strony Źródło: "Wiadomości" TVP

Jan Olszewski zmarł kilka dni temu w Warszawie. W sobotę odbędą się uroczystości pogrzebowe na warszawskich Powązkach. Niestety, także ta śmierć została wykorzystana do rozgrywek politycznych w mediach. Jeden z dziennikarzy wypomniał coś TVP.

Jan Olszewski był bez wątpienia jednym z najwybitniejszych mężów stanu w powojennej Polsce. Różne media nie omieszkały wykorzystać śmierci byłego premiera do celów propagandowych i ataków na swoich przeciwników. Postawę TVP skrytykował Piotr Zaremba z tygodnika "Sieci". Atak został skierowany do TVP, w związku z wyemitowanym przez stację materiałem, dotyczącym śmierci Jana Olszewskiego. Zarzuty dotyczą wmieszania w treści związane ze śmiercią, ataków na przeciwników politycznych. Krytyka napłynęła również ze strony dość przychylnej TVP - dziennikarza tygodnika "Sieci". - Żadnego momentu na dyskusję nie ma, dopóki PiS ma znośne sondaże. Wszystkie odwoływanie się do standardów, racji, moralności jest daremną retoryką. Nawet jeśli coś powie Rada Etyki Mediów czy skrzywi się jeden czy drugi polityk obozu rządowego. Ale może pewne rzeczy trzeba powtarzać. W jaki sposób Wiadomości TVP w materiale o śmierci Jana Olszewskiego zdołały pomieścić atak na długa listę wrogów? Były premier w swoim ostatnim publicznym wystąpieniu apelował o narodowe pojednanie. Naprawdę to dobry moment na porachunki? - napisał na Facebooku Piotr Zaremba.

"Jan Olszewski apelował o pojednanie" - dziennikarz atakuje TVP

Piotr Zaremba związany jest z tygodnikiem "Sieci", w którym publikuje od 2012 roku. Jego wpis jest komentarzem do felietonu Łukasza Warzechy, który nawoływał do rozpoczęcia dyskusji w sprawie telewizji publicznej. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM - Naprawdę myślicie, że Olszewski by chciał takiego uczczenia jego pamięci? zresztą ten materiał zmienił się niepostrzeżenie w płomienną obronę telewizyjnych "Wiadomości". Olszewski, 4 czerwca, was tyle obchodzi co zeszłoroczny śnieg (...) Pytałem o to, jaki zawód wykonujecie, teraz spytam, jakimi jesteście ludźmi?(...) Na sądzie ostatecznym też będziecie zasłaniać się TVN-em? - napisał dalej dziennikarz. Bez dwóch zdań jest w tym trochę racji. Śmierć tak ważnej persony powinna być powodem do zawieszenia broni i pojednania, przynajmniej na okres żałoby. Jednak zarówno z jednej, jak i drugiej strony widzimy nieustanne ataki i żadna z nich nie spróbuje przestać, jako ta pierwsza. Do tej pory zarząd "Sieci" nie ustosunkował się do wpisu swojego publicysty. Jednak możemy przyjąć, że to, co robi dziennikarz idzie na koszt stacji, którą reprezentuje. Oznacza to, że nawet obóz uważany za prawicowy jest mocno podzielony. Jan Olszewski zmarł 7 lutego w Warszawie. zostanie pochowany w sobotę, na warszawskich Powązkach. W piątek rozpocznie się żałoba narodowa.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Kim jest mama Agnieszki Chylińskiej? Gwiazda i ona to dwie skrajności!
  2. Małgorzata Kożuchowska z partnerem. Fani osłupieli wiedząc kim jest
  3. Jackowski miał rację! Wszystko się spełnia, polskie miasto sparaliżowane
  4. Tak wyglądają relacje Marty i Jarosława Kaczyńskich. Znajomy rodziny opowiedział wszystko
  5. Przełom w życiu Beaty Kozidrak. Wszystkie media w kraju będą o tym pisać przez miesiące
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
źródło: Wirtualna Polska Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News