Jan Nowicki ma urodziny
TRICOLORS/East News
Irmina Jach - 5 Listopada 2020

Jan Nowicki obchodzi dzisiaj 81. urodziny. Czego mu życzycie?

Jan Nowicki świętuje dzisiaj 81. urodziny. Z każdej strony płyną serdeczne życzenia dla uwielbianego aktora. Czego chcielibyście życzyć mu w tym szczególnym dniu?

Jan Nowicki przyszedł na świat 5 listopada 1939 roku w Kowalu (województwo kujawsko-pomorskie). Jest niezwykle popularnym aktorem filmowym, telewizyjnym i teatralnym, felietonistą, pedagogiem i poetą. Składamy najszczersze życzenia z okazji jego 81. urodzin.

Pilne: Morawiecki na żywo powiedział, co z Sylwestrem. Odpowiedź zaskoczyła wszystkich obecnychPilne: Morawiecki na żywo powiedział, co z Sylwestrem. Odpowiedź zaskoczyła wszystkich obecnychCzytaj dalej

Jan Nowicki świętuje 81. urodziny

Jan Nowicki jest artystą niezwykle uzdolnionym i wszechstronnym. Zagrał w ponad 200 filmach, sztukach teatralnych i produkcjach telewizyjnych, za każdym razem wzbudzając zachwyt wśród widzów. Jest jedną z największych ikon polskiej kinematografii. Zadebiutował 7 października 1964 roku. Od tej pory pozostaje aktywny zawodowo.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Jan Nowicki ma za sobą burzliwą przeszłość. Uczęszczał aż do siedmiu szkół ponadgimnazjalnych. W latach 1958-1960 studiował na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Został jednak skreślony z listy studentów. W tym czasie pracował w kopalni.

Wkrótce udało mu się ukończyć studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Szybko związał się z kręgiem twórców kabaretu Piwnica pod Baranami. Na macierzystej uczelni pozostał jako wykładowca, a później jako prodziekan wydziału aktorskiego.

Dzisiaj grzeje:

1. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz

2. Właśnie przekazali, stanie się dziś o 20. Premier odpowie na nasze każde pytanie

3. Nie żyje uwielbiany gwiazdor Polsatu. Miał tylko 31 lat

Jan Nowicki zagrał w produkcjach takich jak: "Popioły", "Pan Wołodyjowski", Noce i dnie", "Czterdziestolatek", "Wielki Szu", "Młode Wilki", "Przedwiośnie" oraz "E=mc²". Lubicie tego aktora?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przerażony pies prawie rok chował się pod śmietnikiem. Nie dawał się nikomu dotknąć
  2. Na jaw wyszło, gdzie mieszka Robert Kubica. Wielkie bogactwa za miliony, można się zgubić (FOTO)
  3. Stan był bardzo ciężki, lekarze robili co w ich mocy. Media obiegła właśnie wieść o stanie zdrowia męża Anny Dymnej
  4. Najbardziej niebezpieczny objaw Covid-19. Gdy go masz, natychmiast szukaj pomocy
  5. Mama szła z synem za rękę. Nagle zrobiła niewyobrażalną rzecz, nagranie z polskiego miasta tylko dla wytrwałych
  6. Naukowcy zaobserwowali przerażające zjawisko. Czarna dziura rozerwała całą gwiazdę, nie do uwierzenia
  7. Maciej Stuhr pochwalił się siostrą i jej wyjątkowymi dziełami. "Wyrosła na wspaniałą artystkę" - napisał aktor
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News