Smutne ostatnie chwile Kobuszewskiego. Fakty, które ujawniono są wstrząsające

Smutne ostatnie chwile Kobuszewskiego. Fakty, które ujawniono są wstrząsające Źródło: .

Jan Kobuszewski odszedł dokładnie 28 września 2019 roku w wieku 85 lat. Już nigdy nie usłyszymy jego anegdot i nie zobaczymy w teatrze lub na małym ekranie. Mało kto wie, jak okrutnie smutne chwile przeżywał przed śmiercią.

Jan Kobuszewski tuż przed śmiercią prosił i oczekiwał na spotkanie z Bogiem. Wierzący aktor w swoich ostatnich chwilach na tym świecie musiał stawić czoła prawdziwym problemom. Konieczna była pomoc córki.

Jan Kobuszewski przeżył swoje problemy ze zdrowiem, potem opiekował się małżonką

Kultowy aktor kilkanaście lat przed śmiercią usłyszał druzgocącą diagnozę. Lekarze nie wiedzieli jak mu to powiedzieć - Jan Kobuszewski musiał podjąć walkę z rakiem. Jego żona była dla niego niesamowitym wsparciem.

- Wiadomo, że miłość czyni cuda! Gdyby nie Hania, nie pokonałbym choroby. Wiele jej zawdzięczam. Była przy mnie w najcięższych chwilach, walczyła razem ze mną i lekarzami o moje życie - mówił aktor. Niedługo szczęście miało go jednak opuścić.

Kiedy Jan Kobuszewski w 2013 roku poszedł na emeryturę, sądził, że starość będzie dla niego spokojna i łaskawa. W 2016 roku nagle pogorszył się stan zdrowia jego żony. Hanna Kobuszewska miała spore problemy z nerkami, nie mogła funkcjonować bez dializ. Aktor zrezygnował ze wszystkiego i zaszył się w domu, by być przy żonie i jej pomagać. Jednak jeden szczegół strasznie go bolał i przeszkadzał w godnym życiu.

Emerytura aktora była skandalicznie niska

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jan Kobuszewski musiał sam opiekować się żoną, ponieważ małżeństwa nie było stać na zatrudnienie wykwalifikowanej pomocy. Emerytura aktora po 55 latach pracy scenicznej wynosiła marne 1200 złotych. Jan Kobuszewski musiał nadal dorabiać w teatrze.

- Nie dostałem ekstraemerytury artystycznej od ministra, nie chcę sięgać po coś, co nie jest moje. Mam tyle, ile wypracowałem, tyle mi się należy i jest dobrze - mówił Jan Kobuszewski przed kilkoma laty.

Dzisiaj grzeje: 1. Jolanta Kwaśniewska zdradziła prawdę o byciu Pierwszą Damą. Nie było łatwo
2. Prawda o śmierci Anny Jantar jest inna? Tragiczne wydarzenia wyszły na jaw po latach

Potem jego emerytura wzrosła do ponad 2 tysięcy złotych, lecz koszty leczenia przekraczały ich skromne możliwości. Małżonkowie musieli skorzystać z pomocy córki, Maryny. Kobieta pomagała im, jak tylko mogła, sama mając dwójkę dzieci. Kobuszewscy odmówili również zamieszkania na starość w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie - woleli być biedni, ale opiekować się sobą nawzajem i być przy sobie o każdej porze dnia i nocy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ewa Szykulska jest nieuleczalnie chora. Mimo to nie zamierza się nad sobą użalać
  2. Turniej Czterech Skoczni. Ogromny sukces Dawida Kubackiego, polscy kibice w euforii
  3. Lekarze rozkładają ręce. Choroba Dody wymknęła się spod kontroli
  4. Pies w niesamowity sposób zatrzymał groźnego przestępcę. Nagranie ścina z nóg, obejrzało je ponad 5 milionów osób
  5. Żałobnikom z przerażenia stanęły serca. Podczas pogrzebu z trumny wydobyły się słowa, które zapamiętają na zawsze

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News