"Krzyż nadal zabija, usunąć z Giewontu". Afera po słowach Hartmana po tragedii w Tatrach

"Krzyż nadal zabija, usunąć z Giewontu". Afera po słowach Hartmana po tragedii w Tatrach Źródło: TVP

Jan Hartman postanowił odnieść się do sytuacji, która miała miejsce w ciągu ostatnich kilkunastu godzin. Publicysta zabrał głos w sprawie krzyża na Giewoncie. Problem w tym, że użył do tego bardzo kontrowersyjnych słów.

Jan Hartman uchodzi za jednego z najbardziej kontrowersyjnych publicystów. Wszystko przez jego liczne wypowiedzi, które spotykały się z bardzo głośnymi komentarzami oburzenia. Tym razem z pewnością pojawią się kolejne głosy tego typu. Wszystko przez to, że komentator wydarzeń społecznych zwrócił uwagę na to, co stało się w polskich górach.

Kilkanaście godzin temu dowiedzieliśmy się o poważnym wypadku. W wyniku uderzenia pioruna 140 osób poniosło obrażenia, a 5 zmarło na miejscu. Jan Hartman stwierdził najwyraźniej, że nie jest to powód, by odmawiać sobie żartobliwego komentarza. Postanowił powiązać tragedię dziesiątek ludzi z kłótniami dotyczącymi obecności krzyża w miejscach publicznych.

Jan Hartman o krzyżu na Giewoncie

- Kilka ofiar śmiertelnych kilkanaście osób rannych w wyniku burz, które przeszły nad Tatrami.- Potworna burza w Tatrach. Zakopiańczycy mówią, że od kilkudziesięciu lat nie było takich wyładowań atmosferycznych nad górami. Wielu turystów zostało poszkodowanych. Trwa akcja ratunkowa. Wyrazy współczucia dla Wszystkich dotkniętych kataklizmem - przekazywał na Twitterze Andrzej Duda.

Prezydent poinformował o sytuacji w południowej Polsce, ale nie spodziewał się, że za moment na jego wpis odpowie Jan Hartman. Publicysta wypowiedział się bardzo krótko, lecz jego słowa spotkały się z bardzo głośnym odzewem. Wielu osobom nie podobał się ton wypowiedzi znanego dziennikarza, który napisał, że krzyż powinien zostać usunięty.

Jan Hartman spotkał się z głośną krytyką

- Krzyż nadal zabija! Usunąć z Giewontu! - napisał na Twitterze Jan Hartman, doprowadzając wiele osób do wściekłości. Niektórzy zastanawiają się, jak można zachować się w taki sposób w obliczu wielkiej tragedii, która dotknęła niemal 150 osób. Pojawiło się wiele próśb, by Hartman przeprosił za swoją wypowiedź, lecz się tego nie doczekaliśmy.

Dzisiaj grzeje: 1. Kazano mu milczeć? Jackowski twierdzi, że miał tego nie mówić o poszukiwaniach Staraka, ale właśnie przerwał milczenie
2.List z ZUS. Pod żadnym pozorem nie wyrzucaj go!

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Niewiele wskazuje na to, byśmy mogli spodziewać się przeprosin Hartmana za skandaliczną wypowiedź. Znany publicysta słynie z takiego zachowania i nie zapowiada się na to, by miał zmienić je w tym konkretnym przypadku. Pojawiło się za to wiele głosów ze strony osób, które głoszą, że wiązanie tragedii z krzyżem jest bardzo niesmaczne.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje Piotr Woźniak-Starak. Producent filmowy wcześniej związany był z dwiema pięknymi aktorkami
  2. Pan młody zmarł tragicznie tuż przed ślubem. Wszystko przez JEDNO zdjęcie
  3. Dziecko zaginęło w wieku 4 lat. 25 lat później pukanie do drzwi wprawiło w osłupienie całą rodzinę
  4. Przyszła mama poszła do lekarza dopiero w 41 tyg. ciąży. Lekarze zobaczyli jej USG i nie wierzyli własnym oczom
  5. 93-letnia panna młoda Sylwia postanowiła zaimponować młodszemu narzeczonemu. Pokazała 4 zniewalające kreacje ślubne
  6. Mateusz kupił w Biedronce popularne słodycze. Babcia skosztowała i wszczęła alarm, a on prawie zwymiotował na ten widok

Źródło: Polityczek

Następny artykuł