"Od dzisiaj mamy prawo używać zwrotu czarna zaraza". Hartman bezlitośnie o polskim Kościele

"Od dzisiaj mamy prawo używać zwrotu czarna zaraza". Hartman bezlitośnie o polskim Kościele Źródło: YouTube - Wydawnictwo Agora

Jan Hartman postanowił odnieść się do tego, co obecnie dzieje się w polskim Kościele. Publicysta użył bardzo ostrych słów, które spotykają się z wieloma komentarzami. Nie każdemu podobają się jego poglądy.

Jan Hartman znany jest z tego, że nie boi się wygłaszania kontrowersyjnych opinii na trudne tematy. Za sprawą jednej z nich kilka dni temu doczekał się wielu obelg ze strony internautów, a niewykluczone, że tym razem będzie podobnie. Publicysta postanowił bowiem wypowiedzieć się na temat tego, co obecnie dzieje się w polskim Kościele. Nie zabrakło głośnej krytyki.

Profesor Jan Hartman postanowił odpowiedzieć na słowa arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, który wygłosił ostatnio bardzo kontrowersyjne przemówienie. W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego duchowny odniósł się do ruchu LGBT, nazywając go w bardzo obraźliwy sposób. Znany publicysta nie zawahał się odpowiedzieć na to zachowanie.

Jan Hartman odpowiada Jędraszewskiemu

- Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa - powiedział arcybiskup Marek Jędraszewski w Bazylice Mariackiej.

Słowa doświadczonego duchownego spotkały się z wielkim odzewem internautów, którzy kategorycznie nie zgadzali się na to, by Kościół zabierał głos w sprawie związków homoseksualnych. Zdaniem ludzi nazywanie ich zarazą jest absolutną zniewagą i wielkim skandalem, na który trzeba zareagować i sprawić, by nikt więcej nie głosił tak obraźliwych słów.

Jan Hartman zareagował na kontrowersyjne słowa

- Pokój, miłość, akceptacja, równość i wolność to dla nich tęczowa zaraza. A jakże by inaczej miała patrzeć na dobro moc szatańska? Czego można się spodziewać po tych, którzy przez ponad tysiąc lat torturowali i mordowali gejów, lesbijki, "heretyków" i "niewiernych"? Od dziś mamy prawo i obowiązek używać zwrotu "czarna zaraza" - stwierdził profesor Jan Hartman.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pojawiły się głosy, że wypowiedź profesora to nic innego, jak odpowiadanie językiem nienawiści na język nienawiści, co również nie wpłynie na nic dobrze, choć niektórzy stwierdzili, że ktoś musiał odpowiedzieć Kościołowi na jego zaczepki wobec społeczności LGBT.

  1.  Lech Wałęsa ma powody do radości! Jeszcze nigdy nie był taki szczęśliwy! Gratulacje spływają do niego z całej Polski
  2. Nie żyje znany polski sportowiec. Zginął okrutną śmiercią. Osierocił czterech synów
  3. Elżbietę Zającównę uwielbiały miliony. Aktorka zniknęła, okazuje się, że jest nieuleczalnie chora
  4. Jak Michał Szpak mógł zrobić coś takiego Margaret? Wyciekły nieznane kulisy nagrywanych właśnie odcinków "The Voice of Poland"
  5. Żona Sławomira zapamięta te słowa do końca życia. Mąż zdradził co myśli o jej urodzie
  6. Pies był uwiązany na łańcuchu przez 10 lat. Jego reakcja, gdy został uwolniony miażdży serce

Źródło: Polityczek

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu