Tak wygląda indywidualna cela, w której umieszczono Jakuba A. Służby chronią go przed innymi więźniami

Tak wygląda indywidualna cela, w której umieszczono Jakuba A. Służby chronią go przed innymi więźniami Źródło: .

Jakub A. został zatrzymany 17 czerwca przez specjalne służby. Kompletnie nie spodziewał się tego, że policja wpadnie na jego trop. Przyznał się już do winy i pozostanie w areszcie, lecz będzie musiał zamieszkać w odosobnionej celi.

Jakub A. został pochwycony tydzień po tragedii. Przebywał wtedy w opuszczonym domu swojego dziadka. Gdy po przesłuchaniu trafił do aresztu, został przywitany w straszny sposób. Dostał już własną celę.

Jakub A. będzie przebywał w celi pod specjalnym nadzorem. Istnieją obawy o jego bezpieczeństwo

- Przebywa w indywidualnej celi. Ma całodobowy monitoring. Jest pod stałą kontrolą funkcjonariuszy Służby Więziennej tak, aby zapewnić mu bezpieczeństwo - poinformowała podpułkownik Elżbieta Krakowska, rzecznik prasowy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej. Jakub A. ma spędzić w areszcie 3 miesiące, aż do czasu rozprawy.

Gdy trafił po raz pierwszy do aresztu w Świdnicy, osadzeni tam więźniowie sami postanowili mu pokazać, że nie będzie miał łatwego życia podczas odsiadki. Mury więzienia huczały echem gróźb. Osadzeni wykrzykiwali takie hasła jak: "powieś się", "zginiesz c*elu", "zabij się".

Z powodu ryzyka, że Jakub A. może ponieść poważny uszczerbek na zdrowiu, a jego życie jest zagrożone, przebywa w osobnej, jednoosobowej celi.

Jakub A. wcale nie ma celi pełnej atrakcji

Oskarżony został przeniesiony do celi, w której będzie przebywać sam, ale pod całodobowym monitoringiem. W celi nie ma udogodnień, o których część osób myślała - nie ma wygodnego łóżka ani telewizora. Oskarżony będzie miał do dyspozycji jedynie pryczę, półki, krzesło, sedes i umywalkę oraz miskę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Poruszanie się po areszcie także mu ograniczono. Może wychodzić z celi wtedy, kiedy naprawdę musi. Ciągle istnieje ryzyko linczu, a więźniowie mają na to swoje sposoby. Na razie będzie oglądał świat zza krat przez trzy miesiące. Niewykluczone, że więzienna cela zostanie już do końca jego "azylem".

Fot. facebook.com/Służba Więzienna

  1. Syn Beaty Szydło został przeniesiony do innej parafii. Szokujące doniesienia o księdzu
  2. Piotr Żyła po wielu miesiącach przerywa milczenie. Wrzucił do sieci zdjęcie, które rozgrzało fanów
  3. Smutne doniesienia o polskich sześcioraczkach. Jedno podpięte do respiratora, z dwójką kolejnych też nie jest najlepiej
  4. Pilny alarm polskiej policji w Polsacie. Nie żyje 9 osób, 129 rannych

Źródło: Super Express

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu