Słowa prawnika matki śp. Kristiny rozrywają serca. Osobisty dramat zmienił jego podejście do mordercy

Słowa prawnika matki śp. Kristiny rozrywają serca. Osobisty dramat zmienił jego podejście do mordercy Źródło: Policja.gov.pl

Jakub A. został aresztowany i już niebawem spotka się na sali sądowej z matką zamordowanej Kristiny. Prawnik matki dziewczynki postanowił wypowiedzieć się na temat sprawy. Jego słowa rozrywają serca.

Jakub A. w bestialski sposób zamordował w Mrowinach 10-letnią Kristinę. Służby szybko namierzyły zabójcę i zatrzymały go, dzięki czemu niebawem spotka się na sali sądowej z matką dziewczynki. O jego czynie mówiła w pewnym momencie cała Polska, a winny jeszcze nie usłyszał wyroku. O sprawie postanowił wypowiedzieć się prawnik reprezentujący mamę Kristiny.

Co ciekawe, mecenas w pewnym momencie został wyznaczony jako osoba, która miała z urzędu miała bronić  Jakuba A. Prawnik jednak odmówił pracy w tej roli z osobistych przyczyn. Okazało się, że dobrze zna on matkę zamordowanej dziewczynki i pojawi się w sądzie, jednak w roli przedstawiciela kobiety. Jego wypowiedź jest wyjątkowo poruszająca.

Jakub A. zabił 10-letnią Kristinę

- Sam straciłem 10-letnią córkę. Wprawdzie z powodu choroby, ale była już wówczas na prostej, gdy w ciągu 24 godzin zmarła. Znam więc ból rodzica, który stracił dziecko, i nie jestem pewien, czy byłbym w stanie zapewnić Jakubowi A. najlepszą obronę, na jaką mnie stać - mówi Sebastian Kujacz, który w sprawie zabójstwa Kristiny będzie działał jako pełnomocnik matki zamordowanej dziewczynki.

Wygląda na to, że mecenas sam uważa, że Jakub Anie mógłby liczyć na jego pomoc w tej sprawie, bo z prywatnych powodów nie byłby w stanie bronić swojego klienta w najlepszy możliwy sposób.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jakub A. nie mógłby liczyć na odpowiednią pomoc

- W swojej pracy zawodowej nie spotkałem przypadków, w których niepoczytalne osoby planują i wykonują zbrodnię. Nie jestem psychiatrą, ale dla mnie premedytacja i niepoczytalność się wykluczają - dodał mecenas.

Prawnik postanowił również odnieść się do sprawy niewłaściwego potraktowania Jakuba A. przez funkcjonariuszy.

- Jakuba A. prowadziło kilku policjantów. Wiedzieli już, że to 22-letni student, nie żaden mistrz świata w judo czy karate. Byli takiej postury, że jeden by wystarczył, aby go dopilnować, a tu jeszcze te kajdanki na rękach i nogach. I na boso. Co by przeszkadzało dać mu się ubrać? - zakończył Sebastian Kujacz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyznanie Krystyny Pawłowicz wprawiło miliony Polaków w osłupienie. Takich słów nie spodziewał się po niej nawet sam Kaczyński! Pospadacie z krzeseł
  2. Gwiazda "M jak Miłość" przeżyła wielką tragedię. Cały jej świat zawalił się w jeden wieczór. Będziecie płakać
  3. Tragiczne informacje TVP z południa Polski. Potwierdzono ofiarę śmiertelną po wstrząsie w kopalni, wprowadzono trzydniową żałobę
  4. Marlena straciła męża przez raka. Gdy przyszła na jego pogrzeb usłyszała od teściowej najbardziej bolesne słowa
  5. Kolejny kryzys w rodzinie królewskiej? Książę Harry publicznie zignorował Meghan, wszystko widać na nagraniu  
     

Źródło: WP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News